Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem ad képet a laptopom...

Nem ad képet a laptopom villódzik, de be van kapcsolva. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Na szóval van egy laptopom amiben van egy integralt és dedikált (mindkettő amd) videokártya, mivel frissiteni szerettem volna a legújabb driverre elkezdtem szokásom szerint letörölni a régi drivert, hogy az újat feltehessem( driver törlés nélkül nem müködik jól a frissítés valamiért) megtettem a dedikált kártyáról leszedtem a drivert és újraindult a gép, azóta képet nem ad, switchable a gép mindig integrálton megy alapjáratban.BIOS ba nem tudok belépni mert nincs kép, a gép megy nagyon halványan villódzik a monitorja, külső monitorra is próbáltam rátenni, vga+hdmi kimenettel is de semmi sem történt, sajnos így nem tudok a windowsba sem belépni, vagy legalább a boot menübe hogy újrarakjam a gépet.Milyen megoldást ajánlatok a problémámra? Köszönöm.

2019. febr. 18. 11:11
 1/6 hypno ***** válasza:
A boot alatt nem a videokártyát használja a gép. A BIOS-t is látnod kell és telepítőnek is simán, láthatóan el kell indulnia.
2019. febr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hypno ***** válasza:
Ha másként nem megy, vedd ki a rendszermeghajtót (HDD vagy SSD) és indítsd anélkül a gépet. Ha így jó, akkor egy másik gépben formázd le, tedd vissza aztán mehet a telepítés.
2019. febr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hypno ***** válasza:

Annyit helyesbítenék, hogy természetesen a videokártyát használja, csak nem a később telepített meghajtókat.

Ez könnyen belátható, hiszen a BIOS simán meghívható olyan gépen is, amin semmilyen operációs rendszer nincs.

2019. febr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lenovo a notebook, van rajta recovery gomb, de semmi kép sincs sajnos, csak villog.Viszont ma ebédszünetbe szét szedtem és kipróbálom amiket írtatok a délután folyamán, azután értseítelek titeket, hogy mi a helyzet!:) addig is köszönöm.
2019. febr. 18. 12:49
 5/6 A kérdező kommentje:
A probléma megoldódott, egy törtött elem plussz egy kis pillanatragasztó, na meg egy windows telepítő és simán megy!:)
2019. febr. 18. 21:56
 6/6 hypno ***** válasza:
Örültem
2019. febr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!