Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Haldoklik a processzorom?

Haldoklik a processzorom?

Figyelt kérdés
Egy igen régi processzort használtam, egy amd athlon x4 860k-t. Pár napja elkezdett a gép magától kikapcsolni. Kitakarítottam, megnéztem a hőmérsékletet és elszörnyedve láttam hogy 100-120c fok között mozgott. Régen volt pasztázva. Egy asrock fm2a58m-dg3+ alaplapon van.
2019. febr. 18. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pasztázd újra.
2019. febr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100 fok nem normális. Ellenőrizd a hűtést. Ahogy előttem írták pasztázd újra, de előtte a régit takarítsd le. Pucold ki a hűtőbordát és ellenőrizd a ventilátort is. Ha a gyári hűtés nem elég, mert nagyon terheled, vegyél komolyabb hűtést.
2019. febr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A processzor hűtőjét már nem tudom megmondani mi volt, de nem gyári és nem is volt olcsó. Épp ma takarítottam ki teljesen a gépet. Remélem egy oasztázás megoldja.
2019. febr. 18. 21:50
 4/11 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a cpu hofokat nezted es nem a vrm-et?


Elobb lekorlatozza a szorzojat minthogy ilyen hofokot elerjen, abbol is csak lassulast latsz.

2019. febr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Már nem tudom megnézni mert nem vagyok gé0közelben. De lassulás viszont volt, kb onnantól kezdve hogy elkezdett ujraindulgatni (1-2 naponta egyszer) azóta nem tudtam játék közben zenét hallgatni youtubeon, mert folyton megállt a videó.
2019. febr. 18. 22:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem Fahrenheit-ben nézted? Mert kb a 100-120 fahrenheit a reális, ez kb 40-50 celsius fok.
2019. febr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Dongaben ***** válasza:
Nagyon "Komoly" igénybevételnél, érdemes évente egyszer újrapasztázni.
2019. febr. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha az 100-120 fok volt celsius-ban, az érdekes... már a bios levágja a gépet (ezért kapcsolt ki), nem is szólva arról, hogy ott már esély van a károsodásra is...


majd egy tesztet érdemes lenne lefuttatnod rajta...


időközönként ki kell takarítani a gépet a portól


egy idő után újra kell pasztázni (főleg hogy gyárilag olyan szrokat használnak, hogy 1-2 év után elveszti a hővezető képességét, meg korrodálódik, meg egyebek...)


anno még a régi gépekbe annyi és olyan pasztát nyomtak, hogy nem volt ilyennel gond sok év múlva sem (és nem méretezték ennyire alul sem a hűtést)

2019. febr. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, celsius fokban volt annyi. Reggel bekapcsoltam egy gyors csekkolásra és kb 5 perc üresjárat, semmiféle használat után 80c fölött volt. Azthiszem még a gyári paszta van benne. Ma lepaztázom, remélem csak ennyi a baja.
2019. febr. 19. 06:09
 10/11 MGéza ***** válasza:
Szóval évek óta nem pasztáztál és csodálkozol hogy a gyári már nem vezeti el a hőt, mivel valószínűleg száraz mint a Kalahári? Ha megejtetted akkor térj vissza erre a kérdésre, érdemes jobb minőségű, MX-4 pasztát vagy hasonlót használni. Processzor egyébként igen ritkán hal meg.
2019. febr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!