Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új gép vagy meglévőt fejleszte...

Új gép vagy meglévőt fejleszteni? Vagy inkább konzol, esetleg várni az új konzolgenerációra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy PC-m, főbb hardverek: i5-6600, 8GB DDR4 memória, 1TB HDD, GTX760 2GB.

Nos ezzel a géppel annyi a bajom, hogy a mostani játékok nem futnak valami szépen, és ez a videókártya miatt van gondolom.


Ismerősömmel sokat beszélünk, hogy mit lenne érdemes venni.. gyakran mondja, hogy jobban járnék egy konzollal (PlayStation), de nem igazán tudom mi lenne a legjobb választás.


Szerintetek érdemes lenne fejleszteni jelenlegi gépet, pl. videókártya csere? Vagy inkább vegyek egy PS4 Pro-t?


Annyi a bajom a PS-el, hogy tudtommal nem sokára jön az új generáció..


Szerintetek?



2019. febr. 20. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell eldönteni h konzol vagy pc, melyiken érzed otthonosabban magad, a géped nem rossz egy vga-t kell rajta cserélni nemsokára jön a 1660 gtx érdemes megvárni az árazást esetleg utána használt piac is beesik egy kicsit és akár olcsón 70k körül 1070es kártyát el lehet majd hozni. Később ssd mindenképp, valamint + 8gb ram nem árthat.

Ha téged nem zavar a konzol ps4 pro jó választás lehet, ha jön a kövi generáció fogod magad eladod a ps4ed és veszed a kövit kipótolod ennyi.

2019. febr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jelenleg használtan 80 ezerért be lehet szerezni egy GTX1070-et, ami keményen odavágja a PS4 Pro-t grafikai teljesítményben és passzolna a gépedhez is. Esetleg, mivel ma már nem nagy kiadás, beszerezhetsz egy kisebb SSD-t, amitől sokkal gyorsabb lenne a gép. Konzolon pedig csak kontrollerrel tudnál játszani, ami egyeseknél döntő szempont lehet.


Szerinten ha valakinek van egy normális PC alapja, inkább azt fejlesztgesse.

2019. febr. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
jó a ps4, érdemes venni, én is pcről jövök, 5 hónapja van meg a ps4 azóta az asztalit 2x kapcsoltam be
2019. febr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

na igen #2, csak veszel egy ps-t és úgy érzed kinyílt a világ

pc-n egy csomó minden nincs

2019. febr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A ps4 exkluzív címek mennyire érdekelnek ? Van jó sok, és van ami nagyon jól sikerült. Valamint konzolon ha pl: átjönnek haverok, akkor lehet játszani, DE kevesebb dologra lehet használni mint a pc-t, és pc-n ingyé' van az online játék, ps4-en (és minden más konzolon) fizetni kell azért, hogy online mehess játszani, kivételek az ingyenes játékok (legalábbis ps-en).


De én mindig a pc oldalon álltam és állok. Egy konzolos élettartam során megveszed a konzolt, ha online játszol a ps+-t/xbox liveot, a játékokat (amik baromira nem olcsók! 1-1 aaa cím 10-20 ezerbe is kerülhet), és igen, a ps olcsóbbnak látszik, mint a ps, de nem bővíthető, viszont a pc az idők végezetéig (vagy halálodig) bővíthető, ha jó tápod van 10 év múlva is nyugodtan beleteheted a konfigodba, gépház is maradhat nagyon sokáig, stb.


A felbontásodtól föggően egy rx 570-gtx 1070 jó lenne videókártya cserének. Ha HD, HD+ a felbontásod akkor oda elég a mai játékokhoz az rx 570, nagyon jó az ára. De ha FHD-ról van szó szerintem már jobban jársz egy 580-al, 590-el vagy használt 1060-al, 1070-el. 1070 és 590 ha nem a legnagyobb gépigényű játékokkal játszol jó QHD-re is. Ha esetleg annyi pénzed van vehetsz 2060-at is, a legolcsóbb 115 ezer forint.


Bocsánat, hogyha az írásom keszekusza, komplikált lett, de ezeket le akartam írni. Peace

2019. febr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

PS4-et arra az esetre ajánlom, ha az exkluzív címekkel is játszanál.

Egyéb esetben egy VGA cserével járnál. 112k-ért már van RTX 2060. Illetve 14k körül már kapsz +8 GB memóriát (ha azt is kevésnek érzed), és ezzel még mindig valamivel a PS4 Pro ára alatt maradsz, főleg ha még el is adod a 760-at.

2019. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megy mindenkinek a zöld. PC fejlesztés lesz végül :D
2019. febr. 21. 19:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Az a bajom a PC fejlesztéssel, hogy mint ebből az esetből is látszik, egy komolyabb videókártya ára annyi, mint egy komplett konzol... Épp ezért vettem én is valamivel több mint fél éve egy PS4 Pro-t.

Az új generáció akkor fog jönni, amikor az elérhető árú PC-k technikailag (főleg látványban) lényegesen lehagyják a konzolokat. Szerintem ez még mindig nem történt meg, másfél-két év még tuti van ebben a generációban.

Ha pedig nem ragaszkodsz ahhoz, hogy minden játékot a megjelenés után megvegyél, akkor egyáltalán nem drágábbak a játékok. Rengeteg akció van, 9 ezernél drágábban biztos, hogy nem vettem meg még semmit. És akkor ugye jön a rengeteg PS exklúzív cím, meg az olyan játékok amik nem, vagy csak késve jönnek PC-re.


A multiért valóban fizetni kell, de a PS Plushoz jár havonta 2 játék (változó minőségben), alapjáraton egy évre 18 ezer körül van, de ennél is vannak akciók. Tapasztalatom erről nincs, mert nem szoktam multizni, így nem is vagyok előfizető.


(Ha meg nincs 4k-s tv-d, akkor teljesen felesleges a PS4 Pro vagy az Xbox One X, elég lesz az alapkonzol. Azokat meg már tényleg fillérekért dobálják játékokkal egy pakkban. )

2019. febr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

fekete pénteken 13500 a ps+

pedig az rdr2 baromi jó, online is

2019. febr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Meguntam, hogy 3-4 évente fejlesztgetni kellett a gépemet, meg hogy késve jönnek a játékok PC-re, és hogy a beállításokban variálni kell ahhoz, hogy jól nézzen ki a játék, de szépen is fusson. Mindig is PC-s voltam inkább, de régen másabb volt a helyzet.


A végső löketet a Red Dead Redemption 2 adta meg, így összesen 110.000 Ft-ból megvettem a konzolt (PS4) és a játékot. Novemberben történt mindez, azóta alig kapcsoltam be a PC-met, sőt már az új játékokat eleve konzolra veszem meg (mondjuk FPS-eket még mindig nem szeretem kontrollerrel játszani)


Összességében elégedett vagyok, ráadásul a PS4 kontrollerét a telefonhoz, PC-hez is tudom használni (érdemes kábellal amúgy). Vége felé jár már ez a generáció, de vagy 3-4 évig még biztos fog rá kijönni játék.

2019. febr. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!