Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen használt processzort...

Milyen használt processzort vegyek?

Figyelt kérdés

Átmenetileg szükségem lenne egy jelenleginél erősebb processzorra, hogy kihajtsa az RX 570-em. A későbbiekben majd cserélem a proci-alaplap-memória hármat újra, de addig szeretnék egy költséghatékony használt processzort. Jelenleg i3 4170-em van. Az alaplap Asus B85M-G, de van egy másik alaplapom is ami 2-3 generációs intel procikat fogad.


Tehát milyen olcsó 2-4. generációs intel procit vegyek, ami már kihajtja az Rx 570-et. Egy i5 2500 már elég lenne? Ha lehet 15-20 ezer Ft alatt maradnék.



2019. febr. 28. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annak az i3-nak elégnek kellene lennie hogy ne legyen bottleneck.
2019. febr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is annak egy gtx 1060-hoz is bőven elégnek kellene lennie vagy egy rx 580-hoz! Am miért akarsz te 2-vel régebbi generációs I5-öt venni! Tudom egy kicsit túl tesz a kereten. De inkább ad el a jelenlegi lapod,procid és 23k-ért vegyél újonann egy Ryzen 3 1200-at! Vagy ha nem akarsz lapot cserélni akkor pedig ezt: [link]


kicsivdl erősebb mint a ryzen 3! Meg amúgy 15-20k-ért ugyanolyan procit kapsz kb mint a mostanid! Szóval ha tényleg ennyi a kereted inkább egy ideig ne vegyél semmit!

2019. febr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
+1 az i3 szerintem is elég hozzá, csak cpu heavy játékoknál veszed észre mint far cry 5 stb. Írtad h később cserérlni fogod úgyis, akkor inkább gyűjtsed a zsét mondjuk egy ryzen 5 2600 as vasra kb 100k 16gb rammal együtt. Eladod a jelenlegit + ott a másik alaplap az is ér valamennyit, kártyát is elfogod tudni adni ha elakarod én azzal várnék mert el lehet vele lenni még, ha lesz megint pénz meg lehet venni erősebbet és addigra szerintem alakul a használt piac is.
2019. febr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Bizonyos esetekben elég az i3 pl Far Cry Primal nagyon szépen fut. Viszont Assassin's Creed Odyssey katasztrófa. Valószínűsítem, hogy kevés neki a 2 mag, a minimum gépigény is 4 magot ír. Azért gondoltam az i5 2500-re mert jó áron megy, és a két generáció közt nincs nagy sebességkülönbség (kinek mi a nagy) viszont megvan a 4 fizikai mag.


3# Pont Ryzen 2600-at, vagy esetleg 3600-at (ha lesz ilyen) szeretnék majd venni, de ez kb még legalább fél-egy év. Addig szeretnék Odyssey-zni :) Nem vagyok hardcore gamer, sőt gyakorlatilag egyáltalán nem vagyok gamer, csak néha 1-1 játékkal szeretek játszani heti pár órát, és most épp az új AC az amivel szeretnék. Pehhemre épp ez nem akar az én gépemen jól futni. Itt felmerülhet a kérdés, hogy akkor miért vettem RX 570-et: nem vettem, kaptam egy ismerősömtől.

2019. márc. 1. 08:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Értelek, AC Ods
2019. márc. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ac odyssey nincs optimalizálva ezért fut rettenetesen nagyon sokmindenkinek.. hát végülis meg lehet próbálni régebbivel nem olyan drágák ezek a cpu-k utána el is lehet őket adni még mindig kelendőek. De nézz utána a játéknak borzalmas lett az optimalizálás.
2019. márc. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!