Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen asztali PC konfiguráció...

Milyen asztali PC konfigurációt tudnátok ajánlani, ami elég gyors lenne, biztonsággal megfelelne ezeknek a kritériumoknak? (akár használtan, ha már van? ) És minimum mennyit kéne hozzá összespóroljak?

Figyelt kérdés

Eddig egy Acer TravelMate 4740G laptopot használtam, elkülönítetten zenélésre, azaz CSAK zenélésre.

Legalábbis próbáltam, a lehető legjobb tudásom szerint. =(


Lényeg a lényeg : Emellé - ha nem is leváltani - most már mindenképp szükségem lenne egy gyors gépre, egy ennél legalább valamivel gyorsabbra, ÉS STABILABBRA.

Az Acer TravelMate 4740G-t tekintve referenciának, annál csak gyorsabb/erősebb asztali gépek jöhetnének szóba.


Amire szükségem lenne (tudásában), illetve amire nem:

- erős processzor, ill. erős processzort/teljesítményt biztosítani tudó alaplap, amennnyire csak a megfizethető kategóriában lehet (150e-nél, ha lehet, nem sokkal több);

- Windows is gördülékenyen fusson rajta, driver támogatás Windows-on is teljesen jó legyen, ne csak Linux-on (Windows-t használnék rajta a legtöbbet);

- viszont, LEGALÁBB Win7 még fusson rajta, de az ideális az lenne, ha Windows XP SP3-at is még lehetne rajta úgy használni, hogy ne veszítsek a sebességből;

- memóriából NEM kell sok, 2, esetleg max. 4GB, és ha a sebességet általánosságban nem befolyásolja, akkor DDR3 bőven megfelel (: NO GAMING);

- videoteljesítményben semmi különösebb nem kell, egy teljesen átlagos puritán integrált grafika is elég, egyenlőre 1024×768-as felbontás is megfelel (jobb monitorom még nincs egyenlőre) - videokártyát is csak akkor vennék, ha mindenképpen egy GPU nélküli AMD lenne a jó választás;

- játék NUKU, ZÉRÓ! Nem fogok rajta játszani, tehát mint írtam, a nyers CPU erő a legfőbb szempont;

- ha esetleg a procinak hangos hűtés kell, nem nagyon gond, mivel fejhallgatót használok, és a zúgást (ha még nem elviselhetetlen) még tudom ignorálni;


SSD-m és hangkártyám az már van hozzá (bár tudom, eddig nem sok =( )


Ezek mentén tudna valaki irányt mutatni, milyen konfigurációk lehetnének találóak?

Előre is köszönöm!



2019. márc. 4. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Zenéléshez hangos gép? A kettő nemigen fér össze, főleg ha nem elektromos hangszert rögzítesz, hanem mikrofonnal dolgozol. Ott abszolút csönd kell. Ilyen asztali gépet nehéz ajánlani, mert ha még a CPU hűtést meg is oldjuk drága de csendes hűtéssel, a táp biztos ki fog adni olyan hangot, ami könnyen rákerülhet a felvételre, hacsak nincs külön, hangszigetelt szobád hozzá.

Ehhez a felálláshoz nincs szükséged egy bika gépre, egy 11 éves Core 2 Duo 4 GB rammal lazán elég kéne legyen, én is ilyennel rögzítem a párom hangját (énekel). Annyi a fontos, hogy a háttértár elég gyors legyen ahhoz, hogy a nyers, tömörítetlen hangot megakadás nélkül tudja írni, ezzel szívtam egy időben, de egy SSD megoldotta a problémát.

2019. márc. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Üdv!


Igen, én elektromos hangszerrel dolgozok : konkrétan egy 88 billentyűs MIDI billentyűzettel.

Valószínűleg mi teljesen máshogy és más stílusban dolgozunk zenélésben!!

Én élő hangszert, pláne éneket sosem rögzítek, max. egy M-Audio USB-s mikrofonon keresztül játszok fel ritmusokat, ha éppen azt nehezebb szekvencerrel/dobgéppel előállítani.

VST modulokat viszont annál többet használok. A fent említett kivételt illetően minden hangot, hangmintát a gépem (ahogy írtam eddig az Acer TravelMate 4740G) állít elő.


Ezért IGENCSAK alkalmas lenne egy erős processzor!

Kérdésemet így továbbra is aktuálisnak érzem!

2019. márc. 4. 11:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Így valóban más a helyzet. Én eddig kizárólag éneket rögzítettem, minimális utómunkálattal (vágás, hangerő problémák korrigálása - semmi autotune, tempó javítás meg ilyesmi, ha nem lett jó újravesszük azt a részét), így ilyesmiben nincs tapasztalatom. Mennyire párhuzamosítható ez a művelet? Tehát mennyire tudnánk kihasználni a több processzormagban lévő lehetőségeket? Mert elég nagy a választék és az összességében gyorsabb, ha van rengeteg lassú mag, de ha ezt nem tudod kihasználni, jobban jársz a kevesebb, de gyorsabb magokkal rendelkezővel. Ez viszont drágább.
2019. márc. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen programot használsz kérdező? Sok hangsávval dolgozol? Mixeled is a zenét?
2019. márc. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ezzel szerintem jól járnál és az igényeid is megfelelően kiszolgálná. Igaz használt, de adnak rá egy év garit.

2019. márc. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Mennyire párhuzamosítható ez a művelet? Tehát mennyire tudnánk kihasználni a több processzormagban lévő lehetőségeket? Mert elég nagy a választék és az összességében gyorsabb, ha van rengeteg lassú mag, de ha ezt nem tudod kihasználni, jobban jársz a kevesebb, de gyorsabb magokkal rendelkezővel. Ez viszont drágább."


Sajnos utóbbi a valószínűbb.

Némileg párhuzamosítható, de ez igencsak a VST moduloktól függ. A többségük - ahogy általánosságban a programok jó része - nincsen ilyen irányba optimalizálva, legalábbis tudásom szerint. Ha valaki mégis jobban tudná, javítson ki, és annak én örülnék a legeslegeslegjobban!! ;)


Igyekszem mindig minimalizálni a sávok számát.

PCM Audio sávok esetén sokkal inkább előfordul, hogy több sávot használok. Ott ezt bátrabban megtehetem, így, hogy komplex és kidolgozott munkát adhassak ki a kezemből, élek a lehetőséggel.

Az viszont nálam a gyakoribb, hogy MIDI sávokban dolgozom, ott viszont egy egyedi/jól passzoló hangszín előállítása egyetlen sáv esetén is több lépcsőből tevődik össze, így az sokkalta CPU igényesebb.


Jellemző módszerem, hogy Hermann Seib által írt VSTHost ill. NetVSTHost szoftvereket használom, mint egy moduláris szintetizátor rendszernél 1-1 rack, és egy-egy ilyen rack-et VST-k láncolatával alakítok ki.


Aprólékosan megválasztott VST modulokkal nagyon újszerű, ismétlésektől mentes lehetőségeket ad... Viszont!: Egyetlen, és kegyetlenül behatároló tényezője : maga a CPU.

2019. márc. 4. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!