Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel core i7 és a gtx 1080ti...

Intel core i7 és a gtx 1080ti milyen párosítás?

Figyelt kérdés
Elbírja a cpu a vga-t?

2019. márc. 12. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Az i7 nem egy processzor, hanem egy márkaneve az intelnek, egy cpu család amibe évente jön új széria és azon belül is több modell. Nem lehet ebből rájönni, hogy melyikre gondolsz.


Mi a pontos típus?

2019. márc. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy elbírja. Bármilyen processzor mellé be tudod rakni és működni is fog.

Bottlenecknek hívják azt a jelenséget, amikor egy alkalmazásnak kevés a processzor teljesítménye, ezáltal a videokártya teljesítményét sem tudja teljesen kihasználni. Biztosan erre gondoltál.


De elég pontatlan a kérdés, egy i7-920 kevés, egy i7-9700k pedig még sokkal erősebb kártyát is "elbír", a szavaiddal élve.


i5-8600 körüli teljesítményű processzorokat nézegess, azzal nem lesz bottleneck. i7 is lehet persze, de csak ha szükséged van a több magra / szálra, mert egymagos teljesítményben nem jobb.

2019. márc. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz sokkal 60 feletti FPS-t akkor bármelyik I7 jó mellé.
2019. márc. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
kihagytam a pontost típust. i7 4770-re gondoltam.
2019. márc. 12. 23:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Pár cpu igényes játéknál bottleneck lesz az i7 4770-el! Ha nem tudsz vagy nem akarsz platformot váltani! Akkor minimum egy i7 4790k kéne, aminek nem ártana az órajelét feljebb vinni! De én inkább vegyél egy asrock b450M pro4 alaplapot! És mellé egy R5 2600-az! Alap gyári hűtővel

olyan 3.8 ghz-re tudod húzni ha van mellette legalább egy 600W-s bronze táp. Azzal már menni fog az 1080 ti és nem lesz sehol bottleneck. Dea 3.7 ghz biztos meg lesz!

2019. márc. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!