Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen asztali számítógép...

Milyen asztali számítógép való nekem?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Asus K501LX-DM045D laptopom van, 8 GB RAM-mal, intel i5-5200U2.20 GHz procival, Nvidia GeForce GTX 950M videókártyával, amit szeretnék egy asztali gépre cserélni.

A legtöbb új játék low-n elfut rajta gond nélkül, sőt, a jobban optimalizáltak akár mediumon is. Általában fps-ekkel és autóverseny játékokkal játszom, néha photoshopot használok, ami így a harmadik évre kicsit már megerőlteti a gépet, jelentősen belassult.

Szeretnék venni egy asztali gépet, amire jelenleg periféria nélkül olyan 200-220 ezret tudnék fordítani + monitor.

1) lehet-e összeállítani ennyi pénzből egy olyan gépet, amivel mondjuk stabilan mediumon tudok játszani a fent említett játékokkal?

2) vagy spóroljak még, és egyesével vegyek drágább alkatrészeket több hónap alatt?



2019. márc. 15. 17:59
 1/3 Elektromann ***** válasza:

Én ha gépet vásárolok, mindig azt nézem meg, hogy az általam használt programoknak, játékoknak mi a gépigénye.


Nem tudom, pontosan, mik azok a játékok, amiket használsz, írd be a nevüket google-ba, és nézd meg a gépigényüket.


Amit javaslok:

A pénzedből olyan alaplapot vásárolj, amit később tudsz bővíteni (persze vegyél bele minden mást is, ami szükséges ahhoz, hogy tudd használni a játékokat).

2019. márc. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

225K egy ilyen konfig összeszereléssel együtt a PCX-n, amivel simán el lehet ma játszadozni FHD-n:

Gigabyte B450 Aorus M

AMD Ryzen 5 2600

G.Skill Aegis 8GB DDR4 3000MHZ

Gigabyte RX 580 8GB Gaming

ADATA SU650 240GB + WD EZEX 1TB 64MB

Be Quiet!Pure Power 11 400W

Raijintek Arcadia.

2.-es opcióra meg annyit hogy várni gyűjteni mindig lehet, de ha most van szükséged rá nyugodtan meg lehet venni.

Nyilván ha vársz erősebbet kapsz a pénzedért, de a végtelenségig nem lehet.(most a RAM árak is egész rendben vannak, meg igazából semmi sem mondható soknak)

2019. márc. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Monitort sajnos nem tudok ajánlani, de szerintem jelenleg ennyiből ez a legjobb PC:


CPU: AMD Ryzen 5 2600


GPU: Sapphire RX570 4GB Pulse vagy Gigabyte GTX1660 Ti 6GB OC


RAM: G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000Mhz


Alaplap: ASRock B450M Pro4


Háttértár: WD Blue 1TB (WD10EZEX) + Crucial BX500 240GB (opcionális)


Táp: Be Quiet! System Power 9 400W


Ház: Deepcool Tesseract SW (vagy ami tetszik)


Mint ahogy látod, két féle videokártyát is írtam. Az elsővel kényelmesen beleférnél a keretbe, a másodikhoz viszont még gyűjtened kellene egy keveset, de szerintem neked felesleges lenne. Már az első is vinné a játékokat high-on 60 FPS körül, a második kb. 40 százalékkal lenne erősebb.

Az, hogy az általam opcionálisnak jelölt SSD meghajtót belerakod-e, a te döntésed. Igazából menne a gép nélküle is, de az általános rendszersebességen nagyot dobna.

2019. márc. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!