Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gamer gépbe érdemes drága...

Gamer gépbe érdemes drága alaplapot venni?

Figyelt kérdés
Drága alatt úgy az 50 ezer ft felettieket értem, mert úgy hallottam sokat hajlamosak abba a hibába esni, hogy spórolnak az alaplapon, pedig az alaplap az egész számítógép alapja, azon keresztül kapcsolódik minden hardver egymáshoz és egy gagyi alaplap szerintem az egész gép teljesítményét leronthatja, hiába van mondjuk i7-es proci benne. De persze egy jó táp is szintén nagyon fontos. Ti mit gondoltok erről?

2019. márc. 16. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt hogy a cél határozza meg az eszközt.

Adott célra megfelelő felszereltségű alaplapot érdemes venni, a gamer felárat nem minden esetben éri megfizetni.

De egy alaplap is lehet több dolog miatt drága:

- rétegfelhasználás(ITX, több PCIe-el rendelkező bányászlap pl.)

- több fázisú VRM-el rendelkezik mint egy fapadosabb darab.

- jobb hangkártyával rendelkező

- több USB port, Wifi vagy egyéb integrált eszközök

- RGB LED, egyedi design.

Szóval ezeket is figyelembe kell venni, attól még Gamer PC nem feltétlenül kell CPU-t OC-ni így nem kell 8 fázisú VRM-el rendelkező alaplap, ha zárt ház van felesleges LED-del rendelkező alaplapot venni stb.

2019. márc. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én gép építésnél mindig a teljesítményre megyek először minden attól függ mennyi pénz van rá, inkább a videókártya legyen a legjobb a gépedbe, amin soha nem szabad spórolni az a tápegység, inkább vegyél gyengébb procit de legyen egy jó tápod. Nem értek veled egyet mert egy átlagosan jó alaplap (20-30k) bőven megfelel attól mert 50.000 ft os lapba teszed ugyanazt a procit az még ugyanaz a proci marad az olcsóbban is, teljesítménybe nem igen nyom a lantba, inkább a prémium szolgáltatás amit nyújtanak ezek alapok mint prémium kondik, nagyon jó VRM, RGB ez nagyon fontos...magas memória támogatottság, előre mountolt I/O shield, Q-LED ami jelzi ha probléma lene a procival memóriával gpu stb, Túlfeszültség védelem csak h egy párat megemlítsek ezekből a prémium szolgáltatásokból amit ezek a "gamer" alaplapok nyújtanak. Ha van rá igény és keret akkor lehet venni, de ajánlani nem nagyon szokták, mert inkább vesznek jobb gpu-t vagy több ramot például.

Mondjuk van egy ROG STRIX X470-F GAMING amit feleslegesnek érzek, helyette bőven megfelelnek az alábbi deszkák: Asrock B450M Pro4 / MSI B450M Gaming Plus / Gigabyte B450 Aorus M / MSI B450M Mortar / ASUS TUF B450M-Plus Gaming / ASUS Prime B450-Plus / ASUS TUF B450-Plus Gaming / Asrock B450 Pro4

Teljesen elég játékra egy Ryzen 5 2600-al. Persze minden attól függ neked mire kell a gép akarsz e tuningot stb. Vannak rossz alaplapok is persze ezeknek utána kell nézni, melyiknek van rossz híre melyiket nem ajánlott venni stb.

2019. márc. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen. Én erre a célra a középkategória legjobbjai között szoktam válogatni. A luxuslapokkal általában növekszik a hibaforrások aránya sajnos.
2019. márc. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hacsak nem HEDT, szerintem felesleges annál drágább lap. Ha 50 ezerig nincs olyan deszka, ami képes erősebb tuningra, meg minden egyéb extrara (SLI stb) akkor az a foglalat egyszerűen túlárazott, nem ajánlott rá építkezni. Nyilván HEDT már egész más lapra tartozik, ott alapból 70 ezer fölött szoktak a deszkák kezdődni.

Persze, a táp nagyon lényeges, de ott max. 35-ert kapsz olyat, ami minden igényt kielégít, kivéve esetleg pár elég speciális funkciót, amire csak keveseknek van szüksége.

2019. márc. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!