Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket érdemesebb megvásárol...

Melyiket érdemesebb megvásárolni, a Fujitsu LifeBook E743-t vagy a Lenovo ThinkPad T420S-t?

Figyelt kérdés

A Laptopszalon webáruházban néztem használt gépeket, a Fujitsu LifeBook E743-t ( [link] ) és a Lenovo ThinkPad T420S-t ( [link] ). Szerintetek melyiket érdemes megvásárolni? Vagy nézzek másik modellt?


Általános használatra / tanulásra vásárolnék gépet. A legkomolyabb, amit futtatni akarok az a Microsoft Visual Studio 2017 fejlesztői környezet.



2019. márc. 17. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lenovo jóval erősebb, de mennyire jó a Visual Studio-hoz, nem tudom.
2019. márc. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hypno ***** válasza:

A kettő közül én a lenovo-t venném. A teljes értékű "i" processzor jóval combosabb mint a celeron, a többi alkatrész meg nagyjából pariban van.

Azért bármelyiket választod, egy 250 GB-os SSD árát még számold hozzá, különben a szemöldököd is befonod, mire VS, meg a különböző modulok feltelepülnek.


Az irány jó. Ezek jó kis üzleti gépek. A kérdés, hogy mennyi pénzt szánnál rá.

2019. márc. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A Lenovo ThinkPad L430-ról mi a véleményetek?


[link]

2019. márc. 20. 09:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát a 3 közül az L430 jobban megéri, a 8GB RAM miatt és az újabb chipset miatt.


A T420 mellett a nagyobb felbontás beszél.


Mindenféleképpen vedd figyelembe, hogy -ahogy már előttem is írták- SSD-re még kell költened, ez tárhelyfüggő, manapság már egész jó áron belehet szerezni, én pl 2 hónapja vettem Crucial MX500-at, 500 GB-osat 20.000 Ft-ért. Viszont megéri a többletköltség, hiszen érezhetően fürgébb lesz tőle a gép.

2019. márc. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4:

Mekkora az a minimum SSD, ami szükséges az érezhető fürgeség-különbözethez? Egyenlőre körülbelül 5000-10'000 forintot tudnék SSD-re szánni.

2019. ápr. 9. 11:46
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs szükséged nagy tárhylre, nem tárolsz sok fotót, nem töltesz le sok filmet, akkor minimum azért egy 120-asat illik bele venni. Ez a legalja szerintem, amennyiben megoldható, úgy inkább 250GB és akkor ott tudsz jobban ficánkolni.


Igazából én először 64GB-os SSD-t vettem, 5 éve, akkor az volt tizenezer. Azon is vígan elvoltam, de azért egy idő után teleszemetelődött, meg azért akkor tényleg csak a teljesen szükséges programok és a Windows(8.1).


Most, jelenleg 500 GB-ost használok, ez fel van osztva 2 partícióra, egy C-re(ami a Windows-é), ez nekem 80 giga, amiből most olyan 50GB van foglalva, windowsnak meg pár programnak, szóval, ha okosan csinálod, akkor szerintem még a 120-assal is el lehet szórakozni.


Nekem ilyen van, csak 500-asban, ez 250-es:

[link]


15000 Ft, ami ugye több, de azért hátha.


Belépőszintnek, 7500-ért, 120-as:

[link]

2019. ápr. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!