Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy elromlott CRT monitort...

Egy elromlott CRT monitort megéri javíttatni vagy nem? És miért?

Figyelt kérdés
Tegyük fel 2 vagy 3 ezer forintért meg tudom javíttatni. Akkor sem érdemes?
2019. márc. 19. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sem mert elavult, kapsz jobbat stb.

Ha egyáltalán sikerül javítani.

Nem azt mondom hogy csúcs monitort kapsz ennyiért, de biztosan jobbat:

[link]

2019. márc. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ez mindig attól függ, hogy neked mi mennyit ér.


De egyébként érdemes megjegyezni, hogy a CRT TV-k és monitorok meghibásodásának leggyakoribb oka az eldurranó kondenzátorok. Ebay-en 10-20 forintért veszel egy marék pótalkatrészt, 5 perc alatt kicseréled, a maradék pedig jó lesz máskor. Én is épp a napokban cseréltem kondit a TV-ben, nekem megérte vele foglalkozni.


Persze ez csak akkor működik, ha értesz legalább egy kicsit az elektronikához, tudsz forrasztani és tudod hogyan kell kisütni a töltést, mert tud egy CRT-ben annyi bujkálni, hogy falhoz vágjon. Egy szerelő tényleg elfog ezért kérni minimum 2-3 ezret, akkor meg már tényleg több értelme van újat venni. De végső soron neked kell tudni, hogy neked mi éri meg és mi nem.

2019. márc. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hypno ***** válasza:
63%

Ez szubjektív.

Ha te tegyük fel 2 vagy 3 ezerért meg tudod javíttatni és neked fontos, hogy egy áramzabáló, sok helyet foglaló, alacsony felbontású elavult csatlakozókkal szerelt monitorod legyen, akkor megéri.

Minden más esetben pénzkidobás.

2019. márc. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha szükséged van rá, akkor megéri. Retró konzolokhoz, számítógépekhez tökéletes, plusz ha van másik, akkor ez jó lehet tartaléknak.
2019. márc. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!