Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap károsodás okozhatja,...

Alaplap károsodás okozhatja, hogy akármilyen hangfalszettet (5.1,2.1) kötök rá a gépre csak a jobb oldal szól?

Figyelt kérdés

Az alaplapomat procival, RAM-mal együtt átraktam egy másik gépházba. Csak a videókártyát cseréltem le.


Azóta csak a jobb oldali hangszóró(k( szól (nak)..


Driver Booster lefrissíti a hangdriver-t (mert az alappal semmilyen hang nincs) és ennyi...


Próbáltam már beállítani az 5.1 és a 2.1 hangzást (értelemszerűen mindegyikhez a sajátját), de semmi. Balansz-sem segít: Ha 50-nél van, akkor sem szól(nak) a bal oldali hangszóró(k). Az alaplap (Gigabyte Ga-G41mt-s2 v1.3) gyártójának a hivatalos weboldaláról szedtem a hangdriver-t. Eszközkezelőben törlöm az előzőt, felrakom a hivatalosat, gép újraindítást kér, aztán megint semmin hang....


Kezdek a balta után nyúlni..



2019. márc. 20. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:

tehát többfajta hangfallal próbáltad és csak a jobb oldali szól? Próbáltad megcserélni a bekötést az alaplapon? Mert ha átdugod a bal oldalt a jobb oldalra és fordítva, majd a bal oldali hangszórók szólnak csak, akkor alaplapi hiba (hogy ez most konkrétan a csatlakozó, vagy az integrált hangkártya hibája, esetleg valahol elszállt egy kondenzátor stb nehéz megmondani).


Mivel egy másik gépházba tetted át a géped, a merevlemez ugyan az maradt, vagy másik adattárolót használsz? Amennyiben másik HDD/SSD van a gépben, csináltál tiszta rendszer újratelepítést? Ha nem, az is okozhat hasonló hibákat.

2019. márc. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hypno ***** válasza:

Én az alapoktól, vagyis a sima sztereótól kezdeném a hibakeresést.

Pl. egy egyszerű fülessel, amit a hangkártya kell hogy meghajtson.

2019. márc. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Először is, a Driver Booster egy xar, keress egy megfelelő drivert az interneten. Ezt nem csak a hang miatt mondom, hanem az általános biztonság miatt is.
2019. márc. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1.Igen, a merevlemez is jött az alaplappal. De attól függetlenül újra raktam. És az 5.1-es rendszeren is bedugtam az összes hangszórót az összes aljzatba és mindig azok a hangszórók szóltak, amik a két jobb oldali aljzatba voltak bedugva.


2. Kipróbáltam a fülesemmel, azon is csak a jobb oldal szól.


3. Nekem abszolút bevált a Driver Booster, minden driver-t megtalált. Vírusokra szarok, mert havonta rakom újra a gépet.. :D De akkor már javasolhatnál egy biztonságos driver-frissítő programot.

2019. márc. 20. 13:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Minek kéne "driver frissítő programot" használni?

Felmész a gyártó hivatalos oldalára és letöltöd a legfrissebb drivereket.

2019. márc. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De a Driver Booster ezt egyben elvégzi, tized annyi idő alatt.
2019. márc. 24. 19:22
 7/8 A kérdező kommentje:
És fel is tepepíti.
2019. márc. 24. 19:22
 8/8 A kérdező kommentje:

Azóta már el is megy a hang véletlenszerűen. Ha kihúzom a jack-et és visszadugom, akkor van hang határozatlan ideig. Aztán megint.. :()

Érik már a gépcsere.

2019. márc. 28. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!