Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitévő legyek? (számítógép...

Mitévő legyek? (számítógép avagy notebook)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hobbi szinten fotózok és a képek szerkesztéséhez Aurora HDR 2019 programot használok. Jelenlegi HP8470P notebookomon relatívan lassan működik(120GB SSD, i5 3320M, 12GB RAM, integrált grafika)

Mivel ez a program 12GB RAM (régebben csak 8 volt) lassú, így le szeretném cserélni a laptopot

Gondolkodtam azon, hogy veszek egy i7-es notebookot nvidia vagy AMD radeon hd grafikus kártyával maximum 60e ft lenne amit rászánok, mert hetente maximum 2-3 óra amit használnám.


Jelenleg a HP laptopot egy 108cm-es FULL HD LG tv-vel használom, mert a matt kijelző számomra zavaró a HP notiban illetve eléggé ocsmány minőségben jeleníti meg a színeket... Szóval számomra használhatatlan.


Laptopot már találtam, de sajnos elkelt a kinézett példány. 3632QM intel processzor hd7500m(AMD) grafikus kártya és 8gb ram ill. 17.3" kijelző


Elkezdtem gondolkodni: Ocsmány a kijelző, szinte alig, asztali gépként használom. Lehet jobban járnék egy használt asztali géppel.

Kinéztem egy áldozatot:

i5 4460 processzor

geforce gt630 gpu

8gb ram

160gb hdd(de megkapná a laptop 120-as SSD-jét.)

illetve no name 450w táp az eladó szerint

Ez lenne 50 ezer forint


Mitévő legyek? maximum 60e ft-os keretből mit tudnék venni, mi az amit nekem érdemes vennem? Apropó nem vagyok laptop ellen, ha normálisabb lenne a kijelzője akkor akár kültéren is szerkeszteném a fotókat, nemcsak a 4 fal között bent a szobában..


Lehet picit értelmetlen a kérdés. De hátha van oly aki megérti, hogy mit akarok :)

Ti mit tennétek?



2019. márc. 29. 16:59
 1/7 A kérdező kommentje:

Kimaradt:MSI H81L alaplap van a kinézett gépben.

Tényleg nem viszem túlzásba a notebook használatát.


Táblagép, mobiltelefon párti vagyok.

Szóval csak Photoshop és az aurora HDR a lényeg



[link]


ezek az igényei

2019. márc. 29. 17:03
 2/7 anonim ***** válasza:

"illetve no name 450w táp az eladó szerint"


Akkor biztos nagyon mínőségi, ha még a nevét se merte kiírni.

2019. márc. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Volt régebben egy asztali gépem. I5 2400cpu msi gt440 512mb gddr5, 500gb hdd vagy 1tb tudja már a fene illetve valami noname ház és m-tech 450w tápegység illetve 8gb RAM. 2012ben 120e Ft-ot adtam ezért. Szóval örültem, hogy el tudtam cserélni egy laptopra, amit eladtam 80e ft-ért 2017 végén.

Szóval hulladékot nem szeretnék venni.

Helyileg Szabolcs-Szatmár-Bereg megye illetve Debrecen. Szeneleyses átvétel miatt.

2019. márc. 29. 18:11
 4/7 A kérdező kommentje:
Személyes *
2019. márc. 29. 18:12
 5/7 anonim válasza:
Hát 60-ból nem fogod tudni ezt megoldani. Egy belépőszintű színhelyes monitor kerül annyiba. Egy fotó/grafikai munkára használható laptop bőven 300 fölött van. Egy asztali gép megvan 150-ből + 60-80 egy normális ips paneles monitor hozzá.
2019. márc. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

60-ból esélytelen normális asztali gépet összeállítani. Az ócska táp miatt alapból felejtős a gép, egy normális táp min. 15 ezer ft. A GT630 egy hulladék, kb. a Intel legolcsóbb (mostani) Pentium processzoraiban lévő IGP teljesítményét hozza.

Szerintem gyűjtögessél még egy kis pénzt és vegyél egy normális gépet. Nem kell újnak lennie, de ennyiért jót nem fogsz kapni az biztos!

Pl.: egy RX 570/GTX1060 3GB használtan már van 35-40 ezerért, mellé akár újonnan egy Pentium G4560 (de használtan 15 ezerért már van), egy olcsóbb alaplap (17 ezer), 8GB RAM (15 ezer) és egy normális táp (15 ezer). Gépház igazából nem lényeg 7-8 ezerért valami egyszerűt elég venni.

Szóval olyan 110-120 ezerért lenne érdemes nézelődnöd.

2019. márc. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Gépben sajnos nem nagyon tudok segíteni. Esetleg egy használt 5-6. generációs i5, ssd megy a laptopból a gépbe, videókártyának meg eleinte elég egy használt vagy új gt1030(elvileg) tápot, házat ramot és alaplapot pedig tetszés és alkalmasság szerint állítsd össze. Monitorból pedig én tudnám javasolni az IPS panellel ellátott monitorokat. Vannak olyan 40 környékén is újonnan, használtan még olcsóbbak lehetnek. Nem volt még tapasztalatom olyan monitorral, amit tipikusan azért gyártottak, hogy a színek pontosak legyenek(bár az apple ilyen kijelzőket használ, és olyat már láttam) de szerintem egy olcsóbb IPS paneles monitor is megteszi, amíg nem veszed annyira komolyan.
2019. ápr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!