Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core I5 7500 vagy Ryzen...

Intel Core I5 7500 vagy Ryzen 5 1500X hoz több fps-t játékok alatt?

Figyelt kérdés
Melyiket vegyem? I5 7500 27k-ért vagy R5 1500X 31-ért! Használhatóak egyátalán még ezek valamire? Csak vga ,ram meg táp van vga egy gtx 960 2gb! ram 2800 mhz 2x8 gb cl15 , táp BQ System Power 8 350W

2019. ápr. 5. 09:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Játékra kéne amúgy! Full HD Médium-on!
2019. ápr. 5. 09:45
 2/7 anonim ***** válasza:

A Ryzen-ről nem tudok nyilatkozni, de nekem I5 7500 van, és most sokan lehurrognak majd. de jó kis proci az még manapság is. 3D tervezésre, komolyabb videóprojektek készítésére használom, és simán megbirkózok vele. Sőt. !

Komolyabb játékokkal is yígan elvan. Nekem csak egy GTX970-em van, de a komolyabb címek is fulHD 60 fps-el mennek.

2019. ápr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jól megfogalmaztam, bocs, majd máskor. :)
2019. ápr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2, miert hurrognanak le? Nem magaval az i5-tel van a baj, hanem az arazasaval. Az i5 most is egy komoly processzor, csak bo masfelszeresebe kerul most, mint amennyiert jo vetel lenne.


En 5 eve az i5omet ujonnan vettem 45000 ftert.. viszojt most biztos nemnadnek erte 60 70 meg 80ezreket, ezert szokas koltseghatekonysag(ar/ertek) miatt a Ryzeneket mondani, valamint talan idotalobb is.


Ezek kozul talan az i5ot vennem, ez szvsz korrekt ar erte.

2019. ápr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én sem hurrogom le a 2. válaszolót. Nekem i5 6600k-m van, ész alapjáraton is nagyon meg vagyok elégedve vele. Györnyörűen elvan az AAA-s játékok legújjabbjaival is. Ok, hogy én csak FHD-ben játszom, viszont itt a közepes és magas grafika a jellemző, 40-50 FPS környékén, vagy felette


Kérdező. Elvileg majdnem egyforma a két proci, de az intel játékokban jobban teljesít. Csak hát ahogyan írták, az ára ...

2019. ápr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ryzen előnyei:

1. Több szálja van, tehát időtállóbb.

2. Az i5 már most zsákutca platform, az AM4 pedig még jó lesz egy ideig.

3. Tuningolható.

4. Munkában jobban teljesít.


Játékban meg majdnem tökegyformák, nézz csak összehasonlító videókat. Szóval a Ryzen-t ajánlom.

2019. ápr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kb. mindenre használhatók, amire a userek 99,9 százalékának kell.

Mivel nálad játék a cél, gyakorlatilag tök mindegy.

I5-tel olcsóbban jössz ki, mert egy B250 lapot majdnem ingyen hozzád vágnak, plusz a proci is kevesebbe kerül. Annyi, hogy ott a tuningról lemondhatsz.

Ha szeretnél OC-t, jó minőségű VRM-mel ellátott, legalább B350-es deszka kell, ami azért zsebbe nyúlósabb. Ez esetben olyan 17-20 ezer forinttal lesz több a végösszeg (ha bolti árakat veszem alapul), így kalkulálj.

2019. ápr. 6. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!