Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A ps4-emet mikor bekapcsolom,...

A ps4-emet mikor bekapcsolom, túlmelegszik és kéken villog, nem ad jelet mit tegyek?

Figyelt kérdés
Olvastam az interneten, hogy valami kék hiba, de hogyan lehet helyreállítani? (FAT készülékem van)

2019. ápr. 7. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt szerintem csak szervízben lehet orvosolni. Én arra tippelek, hogy a forrasztások az alaplapok kezdenek felengedni és emiatt kontakt hiba lép fel.
2019. ápr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A PS 4 féle kék halál? Azzal mehetsz szervizbe, de tartós megoldást maximum az alaplap cseréje fog jelenteni. Utána meg a gyakori és alapos tisztítás.


Hogy miért? A kék halál leggyakoribb oka, hogy az alaplapra forrasztott APU, és RAM csipek lábai (golyói, ha úgy tetszik) megsérülnek, ezáltal megszűnik a kapcsolat az alkatrésszel. A sérülést okozhatja ütődés, vagy épp hő. Ezeket a lábakat ugyan lehet cserélni, de profi eszköz kell hozzá, amivel nem sok cég rendelkezik. Ráadásul nem garantált, hogy egy ilyen javítás megoldja a dolgot, akkor meg elég szép pénzt dobsz ki az ablakon. Ettől viszont még súlyosabb gond, hogy nagyon sok a kontár. Ők azok, akik fognak egy hőpisztolyt, megfújják kicsit az adott területet, majd pofátlanul nagy összeget kérnek ezért, holott ez csoda, ha pár napig, hétig működik.

2019. ápr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2. Köszönöm, erre én is gondoltam, csak nem tudom hol lehet alaplapot venni.
2019. ápr. 7. 17:52
 4/4 anonim ***** válasza:
eBay-en talán, de kérdés, hogy megérné-e, mert a szervízek a beszereléséért is borsos árat kérnének bizonyára és nem tudom mennyi magában egy alaplap. Szerintem lehet jobban megérné ezt eladni valamennyiért és egy új slim-et venni. Azoknak már jobb a hűtésük és kevésbé melegszenek.
2019. ápr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!