Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Utal-e valamilyen mentális...

Utal-e valamilyen mentális hanyatlásra, ha egy olyan ember, aki programtervező informatikusnak tanul, nem tud összeszerelni egy számítógépet? (Kifejtés lenn. )

Figyelt kérdés

Úgy szerel össze egy számítógépet, hogy a floppy meghajtóba való tápegység kábelét a processzorhűtő kábelének helyére dugja, és ezzel rövidzárlatot okoz az egész gépben, és tönkretesz egy 7000 forintos tápegységet.

Hozzáteszem, hogy még azt sem tudja, hogyan kell levenni a processzorhűtő ventilátort és hűtőbordát a helyéről.



2019. ápr. 8. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Egy egyetemista sok módon tudja rövidre zárni az agyát, főleg hétvégén, azt gondolnám nem éppen tisztán kezdett hozzá a szereléshez.

Gondolom nem véletlen ment matek szakra, mérnöki helyett. Ha nem érdeklik a hardverek, és sose szerelt még gépet, akkor becsülendő, hogy megpróbálta, de egy tutorialt megnézhetett volna. Nagyobb baj, hogy a kezébe vett egy 7000 forintos tápot, én csak papírnehezéknek használnám...

2019. ápr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

A programtervező nem igazán hardveres.

De sajnos a legtöbb jelentkezőben semmi motiváció nincs és van akiből a minimális műszaki érzék is hiányzik, csupán azért jelentkeznek ide, mert ezzel "jól lehet keresni" és semmi máshoz nem értenek.

2019. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Csak nincs számítógép szerelésben gyakorlata (a kézikönyv átolvasása meg "ciki"), illetőleg az üzemeltetés az informatika egy másik ága.


Ha valaki nem gyakorol valamilyen dolgot, azt nem fogja tudni - hiába osztják rá a "nagy okosok" feladatot (hisz "úgyis tudod, hasonló munkakör").

2019. ápr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egyszerűen ő a szoftverre van specializálódva, nem pedig a hardverre. Elhiheted, nagyon sok programozó azt sem tudja, hogy milyen gépet használ, vagy hogy abban mi van. Őket az érdekli, hogy működjön, legyen gyors, a többit meg a szerelő vagy az eladó tudja. Persze nem csak ilyenek vannak, ezt fontos kiemelnem.
2019. ápr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek olyat, aki egy motort kivesz, szétszed, összerak és visszatesz egy nap alatt, de egy testelést már nem tudna megtalálni, ha az élete múlna rajta sem.


Nagyon sok szakma van, ami több oldallal rendelkezik és neked nem feltétlenül kell mindet ismerni. Persze erőteljesen ajánlott, de nem létszükséglet.

2019. ápr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. össze tudok rakni egy akárhány node-os redundáns szerver/storage klasztert "bármikor", de az otthoni játszós PC-met az ezzel foglalkozó kollégám válogatta és rakta össze.. szerencsére :-) Én ehhez nem értek (és nem is érdekel).
2019. ápr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

miért lenne mentális hanyatlás jele?

teljesen másik szakma.

az a fura, hogy neked kérdező, ez még nem jutott el.

2019. ápr. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy programtervező informatikus nem tanul gépet szerelni/összerakni. Semmi ehhez hasonló tárgyaik nincsenek az egyetemen, legalábbis nekem nem volt.

Könnyen meglehet, hogy egy számítógép szerelő és karbantartó OKJ-val rendelkező személy sokkal jobban ért a hardware-hez, mint például egy olyan aki proginfó MSc-t végzett. Ezzel nincs semmi gond, hisz teljesen más ág a kettő.


Ez majdnem olyan, hogy egy szakácstól elvárjuk, hogy helyettesítsen egy cukrászt vagy péket. Persze van átfedés a három között, de lényegében teljesen más.


Én például kiakadok, amikor valaki azzal nyaggat, hogy csináljam meg a laptopját/gépét és hozzák házhoz az ismerősök a cuccost. Persze ha tudok segítek, mert értek hozzá mivel egyetem előtt tanultam is, meg hobbiból is amikor fiatalabb voltam, de akkor sem illendő keverni a kettőt, afféle általánosítás.

Volt már, hogy egy dupla ajtós amerikai hűtőt tukmáltak rám, hogy csináljam már meg mert digitális én meg informatikus vagyok :D

Én meg így wtf!?..


Persze jó az ha valaki több mindenhez ért az IT-n belül, de ezért ne nézzük le. A gépszerelés egy OKJ-s munka, így nagyon nem is veszik el az ember idejét az egyetemeken ilyen tárgyakkal. Így is van bőven sok felesleges tárgy.

2019. ápr. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Nem, semmi ilyesmi. Egy programozónak nem az a dolga, hogy összeszereljen egy számítógépet. Csupán te vagy tájékozatlan kérdező.
2019. aug. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!