Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik monitort ajánlanátok...

Melyik monitort ajánlanátok kimondottan játékra?

Figyelt kérdés

Szempontok:

-Árban, mit nem szívesen lépek túl: 80k.

-Egyértelműen FPS játékok 99%-ban. Tehát fő szempont: legalább 144Hz és 1 ms-os válaszidő. (144 FPS-t többnyire ki tudja köhögni a gépem)

-Ívelt kijelzőnek ekkora méretben nem látom túl sok hasznát

-FullHD, mivel efelett alig van olyan vas, ami hozná általában a 144+ FPS-t

-AMD FreeSync; már néhány hónapja szerencsére értelmet nyert nvidia esetén is :)

-Nem igazán vagyok elkötelezve egy márka mellett sem.


Amiket néztem:

1. HP OMEN 25 (Z7Y57AA)

2. AOC G2590PX

3. ASUS MG248QE //nem a 3D miatt, szerintem már igazán támogatottsága sincs

4. AOC G2590FX

5. Lenovo Y25F

6. Acer KG271Cbmidpx (UM. HX1EE. C01) - ez már legolcsóbban is 84k //ár miatt

7. Acer KG251QDbmiipx -ez 240 HZ, csak a játékok többségében ugyan ennyi FPS sose lesz... //240Hz kihasználatlansága miatt

8. AOC G2460PF

+2 BenQ ZOWIE XL2411 és BenQ ZOWIE XL2411P // FreeSync hiánya miatt


A sorrend nem véletlen, szimpátia alapján első ránézésre. De bármelyik másik monitor is szoba jöhet ebben az árkategóriában!

Első 4 monitor összehasonlítása: [link]

AOC PX és FX összehasonlítása: [link]

Sajnos nekem sok adat nem mond semmit.



2019. ápr. 12. 12:17
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Ezek közül csak a AOC G2590FX az, ami FreeSync -es és rajta van a G-Sync Compatiable listán is.

[link]


Így videokártya cserénél nem kell leragadnod egy gyártónál, ha használni akarod eme technológiákat. Veheted azt amelyik jobb ár/érték arányban van.


Amúgy olyan eget rengető különbség nem lehet köztük, hiszen csak TN panelesek.

2019. ápr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Sajnos panel terén nem túl sok választás van. Még 1-2 VA paneles, de ennyi. Mármint teljesítmény szempontjából.

Jó tudni, hogy van egy ilyen lista :) Meglepő, hogy az FX benne van és a PX nem, hiszen az FX a PX "kistestvére". Egy reddites poszt alatt, illetve 1 youtube videó alatt azt találtam, hogy működik velük is, ám a lista nem tartalmazza.

2019. ápr. 12. 21:18
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

[link]


Ezek közül még az utóbbi is érdekes lesz. Mert itt már tervezéskor szempont hogy G-Sync Compatiabe lógót szerezzenek. És a többi árából kiindulva, valószínűleg 100 ezer alatt lesz majd.

2019. ápr. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Végül kicsit feljebb mentem árban és egy Acer Predator XB241Hbmipr (UM. FX1EE. 001)-et rendeltem 125k-ért. Remélem nem döntöttem rosszul, ettől feljebb pedig már nem akartam menni.

Input lag, válaszidő kicsi; 144-180Hz, Gsync és állítólag a TN panel is szép viszonylag, ha lehet hinni a véleményeknek, kritikáknak.

Ha minden igaz, akkor holnap érkezik, aztán majd kiderül :)

Hasonló árban még néhány Asus monitor volt, de soknál pl nagy volt az input lag néhány teszt szerint, így emellett döntöttem.

Ment mindkettőtöknek a hasznos!

Nehéz a választás, mert mindig van egy kis pénzért jobb monitor, de valahol határt is kell szabni, és mindben van valami, ami kevésbé tetszik. Legalábbis így "olcsóbb" árkategóriában biztosan

2019. ápr. 15. 21:12
 5/5 A kérdező kommentje:

most nézem a nevet :D

*Ment mindkét válaszodra a hasznos!

2019. ápr. 15. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!