Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi okozhatja a gépem lefagyásá...

Mi okozhatja a gépem lefagyását (megáll a kép, beakad a hang)?

Figyelt kérdés

Véletlenszerűen megáll a kép és beakad a hang; utána nem lehet mit csinálni csak újraindítani.

Merevlemezt kicseréltem, új Windowst tettem, illesztőprogramokat frissítettem de hiába.

Amikor videót konvertáltam gyakrabban történt (nem tudom ez segít-e).


alaplap: Asrock fm2a88m-HD+ r3.0

proci: AMD a8 7600

táp: Chieftec

videokártya a processzoré.

Bárkinek ötlete?



2019. ápr. 12. 17:03
 1/10 Kozma György ***** válasza:

szia én is jártam igy sajnos rohadtul idegesítő


a win10 update et nézd at pl a KB4493509 ezt szed le és sztem nemlesz gondod., ha igen akkor az uto 3 update is szed le mert elég sok most a gond velük en le is tiltottam 35 napra

2019. ápr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hűtés jó? Hőmérsékletek rendben vannak?

Ki kellene próbálni valamilyen Live Linux alatt is, vagy "stresstest"-et csinálni (azt hiszem így hívják)...

Hardverhibák is szoktak így kibukni, emlékszem, hogy nekem (nagyon régen) hardverhibáslett a gép és így derült ki.

Volt hogy amíg újra nem indítottam, szólt a mekakadt hang a hangkártyából és nem lehtett semmit tenni, volt amikor csak 5-10 másodpercig szólt, utána automatikusan újraindult egy pillanat alatt.

Táp csere "valami jobbra" sem árthat, pl. Be Quiet!...

2019. ápr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Dongaben ***** válasza:
RAM? A processzorba integrált videókártya a rendszer RAM-ból táplálkozik. Lehet, hogy kevés ehhez. (BIOS-ban is nézd meg, mennyi RAM van beállítva a videókártyának.)
2019. ápr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Windows szerint nincs ram hiba, egyébként ez win 7 el is így volt. Szerintem hardver hiba, van még egy wifi hálózati kártya is a gépbe de tényleg nem tudom mi okozza és hogy hogy tudhatom meg mi a rossz.
2019. ápr. 12. 17:54
 5/10 anonim ***** válasza:
Memtest86+ lefuttatása is érdemes lehet (menjen 8-10 kört)
2019. ápr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
azt nem tudom használni :\
2019. ápr. 12. 18:04
 7/10 Dongaben ***** válasza:
A RAM mennyisége érdekelt volna... Ha csak 4 Gb pl. akkor az kevés egy integrált videókártyával használt géphez.
2019. ápr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
4gb de eddig évekig semmi probléma nem volt vele, a videohoz mindig 512 vagy 1024 mb volt adva
2019. ápr. 12. 18:32
 9/10 Dongaben ***** válasza:
A rendszer fogyaszt 1,5 Gb-ot. A videó 0,5 vagy 1 Gb-ot, ahogy írod. Marad 2, vagy csak 1,5 Gb RAM a programokra. Ma már ez semmi... (Videó konvertáláshoz meg főleg.) Tegyél bele plussz RAM-ot, és jó lesz.
2019. ápr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
és egy videókártya megoldhatná ?
2019. ápr. 13. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!