Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen CPU-GPU-RAM konfiguráci...

Milyen CPU-GPU-RAM konfiguráció lenne a legokosabb döntés?

Figyelt kérdés

A jelenlegi gépemben van:

Asus Z-170-p alaplap

i5 6600k 4.4 Ghz-re húzva

Gigabyte Aorus 1080Ti xtreme

16 GB 3000Mhz Corsair RAM


Nem is annyira régen még elég sokat codoztam és ez a konfig bőven elég volt arra a célra, de már egy ideje kb heti egyszer megyek fel és akkor is csak 1-1 meccs erejéig. Ezt is el tudnám hagyni, szóval nem kifejezetten számít hogy a következő gép nagyszerűen teljesítsen a jatékok terén. (Amúgy se játszottam semmi mással csak a coddal :D)


A problémám az, hogy a számítógéphasználatom merőben megváltozott, és mostanában elég sok videót szerkesztek és renderelek 4K-ban, és eléggé sokáig tart a mostani i5-ösömmel.

Érdemes lenne eladni az alaplapot, processzort és a videókártyát, és helyette összeállítani egy Ryzen 7, vagy Ryzen Threadripper gépet? (abból is milyet?) vagy elég lenne csak lecserélnem az i5-öst egy i7 6700k-ra? Ha az i7-re váltanék akkor az úgy sokkal egyszerűbb lenne mert az alaplap maradhatna. Vagy mégegy opció, alaplap csere, és egy új

i7 8700k?

Sose volt AMD gépem ezért kicsit tartok a váltástól, de a Ryzen-ekről sok jót hallani.

Esetleg tudnátok nekem írni Ryzen konfigot ami kb annyiba kerülne, mint amennyiért el lehetne adni a mostani cuccokat, és jelentősen jobban teljesítene videószerkesztésben?


A válaszaitokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 13. 09:48
 1/4 MGéza ***** válasza:

Ryzen 2700x egy nagyon jó választás lenne neked, árban kb a kinézett i7 alatt van egy kevéssel, játékban gyengébb valamivel, de több magon és szálon képes dolgozni. Alaplapban itt már nem ártana egy komolyabb darabban gondolkodni, például ASUS Prime X470 pro. Ram és tápegység(nem tudom mit használsz) szerintem maradhat, vga is. Szóval gyakorlatban neked egy lap+cpu kell, erre kéne egy keretet meghatároznod.

Threadripperek elég jók, de a második széria árban elég húzós, de jobb választás mint az Intelek. De attól függ mennyire sürgős neked a dolog, nyáron jön a Ryzen 3000, várd ki szerintem.

2019. ápr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod!

nézegettem pár renderelési ár-érték arány benchmarkot a neten, és azt találtam hogy a Threadripper 1920x rendkívűl jól teljesít.

ha érdekel, hogy ezt honnan veszem:

[link] cgdirector.com/best-cpu-for-rendering/


De kb minden alaplap amit találtam hozzá 100 ezer ft körül megy, amit kicsit sokallok. Emiatt egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy a 2700x lesz a nyerő, vagy mint ahogy mondtad várok a 3000 szériára és majd akkor eldöntöm, hogy beruházok-e egy új generációs ryzenbe, vagy megveszem a 2700x-et miután az új lenyomja egy kicsit az árát.

2019. ápr. 13. 13:08
 3/4 A kérdező kommentje:

Ha esetleg még olvasod ezt a választ, erről mit gondolsz?

GIGABYTE B450 AORUS ELITE ALAPLAP 30 000 Ft

AMD Ryzen 7 1700 - 51 000 Ft


Néztem pár videót, és arra jutottam, hogy a ryzen 1700-at elég egyszerűen fel lehet húzni 4Ghz-re, és akkor lényegében olyan mint egy ryzen 1800x, viszont 22 000 forinttal olcsóbb.



Szerinted?

2019. ápr. 14. 20:33
 4/4 MGéza ***** válasza:
Azt gondolom hogy az első széria válogatósabb ramok terén, órajelben sem lehet belőle kihozni annyit mint a másodikból. Ha nem akarsz sokat költeni akkor megteszi.
2019. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!