Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy AMD rx 570 vga-t....

Vettem egy AMD rx 570 vga-t. Egy ARCTIC ACCELERO TWIN TURBO 3 vagy a kissebb testvérét rá lehet szerelni? Nem találtam róla információt ezért gondoltam felteszem, elég hangos a gyári terhelés alatt és normálisan nem is hűt.

Figyelt kérdés

Linkeket nem tudok adni mert úgy tűnik nem engedi az oldal csak válasz gyanánt.

Nyilván garancia vesztéssel jár de inkább az mint hogy 70+ fokon menjen terhelés alatt és megsüketüljek, netán elszublimáljon a vga-m.



#AMD #modding #RX 570 #vga cooler
2019. ápr. 13. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem túlreagálod

lehet hogy kompatibilis a két hűtés, azt én nem tudom, de hogy azt is mérnökök tervezték az fix

mindenesetre legyen kereszthuzat gépedben, elől/alul be hátul/felül-ki, esetleg próbáld ki hogy minden venti befelé szívjon (+nyomás) hátha valamelyik figura jobban bejön - házfüggő

2019. ápr. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is rx570-em van, de mellette pörög a jól szellőző gépházamban 3 minőségi ventilátor, így teljes terhelés mellett se hallok egy pisszenést se. Tehát én inkább a környezetet változtatnám, elég sokat számít.


Ha sehogy nem tudod megoldani, akkor alulfeszelheted a videokártyát, ekkor jelentősen csökkenhet a fogyasztás, és ezáltal a termelt hőmennyiség. Ha ez sem segít, akkor az órajel is a feszültséggel párhuzamosan csökkenthető. Én kipróbáltam, ~10%-kal kellett lentebb vennem az órajelet, és így gyakorlatilag passzívan is képes működni.


Egyébként 70 fok teljesen normális, az még semennyire nem befolyásolja a videokártya élettartamát.

2019. ápr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen gondolkodtam azon is elől befúj hátul kiszív dologra de sztem nem lenne annyira nagy változás, inkább csak a ventik hangereje ami zavar. Fesz. csökkentés msi afterburner?
2019. ápr. 13. 16:46
 4/7 A kérdező kommentje:
Jah és még annyi hogy oc 8gb-s van, lehet utóbbi feles bele de viszonylag jobb áron volt.
2019. ápr. 13. 16:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Pont, hogy ezért lenne változás. Ha nem két ventilátor dolgozna, hanem öt, akkor nem kell annak a kettőnek porszívószerűen visítania, hanem 30-50%-os terhelés mellett mindegyik hangtalanul működne. Nyilván ez a ventilátorok minőségén is múlik.
2019. ápr. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszaitokat, tudna valamelyikőtök linkelni egy normálisat korrekt áron? Pcx.hu ról leginkább, általában onnan rendelek
2019. ápr. 13. 19:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem FD define C gépházban van 3db FD dynamic GP ventilátorral.


Arra kell figyelned, hogy nem minden alaplap tud több ventilátort kezelni, legfeljebb elosztóval (csak ekkor kevesebbre lesznek képesek). Illetve azt is figyelembe kell venni, hogy a legtöbb alaplap PWM szabályzású (4 pin), de sok DC szabályzású (3 pin) is. Kompatibilisek egymással, de ha rosszat veszel, akkor nem lesz szabályozható és mindig maxon fognak pörögni. Néhány alaplap mindkettőt tudja kezelni. Ennek nézz utána, hogy milyen alaplapod van, és olyan ventilátor válassz.

2019. ápr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!