Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A DDR4-es gépeket megéri majd...

A DDR4-es gépeket megéri majd fejleszteni akkor, amikor már a 16 GB-RAM is kevésnek fog bizonyulni?

Figyelt kérdés

Nem rég raktam össze egy gépet, és úgy gondolkodtam, hogy rakopk bele egy erős processzort, amit mostanában biztos, hogy nem kell majd lecserélni erősebbre.

Az alaplapon hagytam 2 szabad memóriahelyet, esetleges bővítés céljából, illetve a videokártya is csak egy középkategóriás, de minden igényemet kiszolgáló kártya.


Ha majd néhány év múlva már a 16 GB RAM helyett ajánlott lesz a 24/32 GB-RAM a gamer PC-ben, akkor meg fogja majd érni bővíteni?


Jelenleg ezek a főbb komponensek a gépemben:


AMD Ryzen 7 2700

16 GB RAM

Radeon RX 590 8 GB

250 GB SSD

3 TB HDD

FSP Hyper M 500 W-os tápegység



2019. ápr. 15. 15:32
 1/9 MGéza ***** válasza:
Jelen pillanatban 16 az átlag felhasználónak bőven sok. Nagyon sokáig a 8Gb is az volt, igazából még ma is elég majdnem minden programnak. Per pillanat munka jellegű felhasználás az ami többet kíván, nem hiszem, hogy rövid időn belül érdemben változni fog a helyzet. Szóval meg fogja érni természetesen, de ez még erősen a jövő zenéje egyenlőre.
2019. ápr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én egy 8 GB DDR3-as gépről váltottam erre a gépre, lés már igen csak kevésnek éreztem átlagfelhasználás alatt is. Az alap alkalmazásokat is lassan nyitotta meg (Fényképek, Filmek + TV stb). Mellette volt egy i5 4690 és egy 1050 Ti.
2019. ápr. 15. 16:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha lassan nyílik meg az nem feltétlen azért van mert kevés a memória. A lassan nyíló programok leginkább a lassú merevlemez olvasás miatt szoktak lenni. Főleg a win10-ed van. Akkor szinte kötelező az ssd.
2019. ápr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ryzen 7 2700-ról most nem

éri meg váltani semmire! OC-zd és kész! Akkor várd meg a nyarat és vegyél majd egy Ryzen 9 3810X vagy 3850X-et. Azok fogják meg érni!

2019. ápr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg inkább a vga-t cserélném mondjuk egy rtx 2070-re! Illetve ram is jól jöhet akkor ha 10 évre tervezed a pc-t!
2019. ápr. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre pofonegyszerű lenne válaszolni, ha tudnánk, hogy:

- A jövőben mikor fognak kijönni az új hardverek, és ez a gép hozzájuk képest mennyire lesz elavult

- Mikor nem lesz már elég 16 gb ram

2019. ápr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem az a véleményem, hogy mivel a 8 GB is elég hamar kevés már ahhoz, hogy max grafikával játszunk, vagy zökkenőmentesen böngésszünk az Interneten, így szerintem a 16 GB is elég hamar elavulttá válik. Nem azt mondom, hogy két év múlva már fájni fog a fejünk, mert elfogy a memória, amikor netezünk, hanem azt, hogy 5-6 év múlva már azért lehetnek gondok.
2019. ápr. 15. 20:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Mire 16 giga kevés lesz, addigra már itt a ddr5, szóval válhatsz vagy kimaxolhatod lassan ezt a konfigod.
2019. ápr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 lilol012345 ***** válasza:
Ha már a 16gb ram lesz az alap mint most a 8gb akkor ddr4 vagy a ddr5 lesz az alap.
2019. máj. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!