Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik alkatrészt érné meg...

Melyik alkatrészt érné meg LEGINKÁBB kicserélni a gépben?

Figyelt kérdés

Egy eléggé "gyenge" gépem van, és szeretném felújítani. Elsősorban, nemigazán tudom, melyik alkatrészt kéne kicserélni. Az alaplapot? A videókártyát? (leginkább azon gondolkoztam) a procit?


Itt vannak a perifériáim:


Intel Core 2 Quad Q9650 3GHz LGA775

8GB RAM

GIGABYTE GeForce GT 630 2GB GDDR3 128bit


Leginkább ezek azok amik fontosak, a többi megfelelő.

Esetleg olcsó oldalakat, ahol beszerezhetném a megfelelő alkatrészeket?



2019. ápr. 15. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Először a procit, de azzal együtt alaplapot is kell ami a ramot is magával húzza.
2019. ápr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És milyen procit ajánlasz? Ami árban is megfelel.
2019. ápr. 15. 17:07
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez a gép egyben ahogy van kissé elavult, de szerintem annyira nem gyenge, a quad 4 magos proci, 8gb ram se kevés, de egy csere nem árt, ezt meg add el (én játékra gyengébb gépet használok), ha tudod. Nem éri meg cserélgetni a dolgokat, sőt ahogy előző hozzászóló írta alaplapot is kéne...

Mondj egy keretet és segítek, de így tudnánk mondani olyan alkatrészeket is amikkel fél millió lenne a gép.

2019. ápr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2. hozzászóló vagyok.

Ha olcsón akarsz nem rossz gépet, és nem baj, ha használt, akkor veszel egy irodait (ezekben van egy 2-3 generáviós intel core i5), raksz bele egy olyan videókártyát, aminek külön táp nem kell (1050 pl), és kapsz egy elég jó gépet.

2019. ápr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Használt alkatrészeket szeretnék venni hardveraprón, amiket találtam nem olyan drágák, csak nem tudom melyiket érné meg, és először mit. A keret elég szűkös, mivel nemrég álltam neki gyűjteni, szóval most 30k-m van.
2019. ápr. 15. 20:16
 6/11 MGéza ***** válasza:
Ha most 30k forintod van, akkor először vga-t veszel. Az a 4 magos processzor ugyan gyenge mai viszonylatban és nagyon visszafog egy komolyabb kártyát, de azért játszható, 30-60fps-t azért az újabb játékoknál is ki lehet vele hozni. Persze a következő nyilván az kell hogy legyen.
2019. ápr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Illetve ha még nincs, egy SSD-vel csodákat művelsz ebben a gépben (is)
2019. ápr. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy ilyen géppel ma már nem sokra mész. Én már nem költenék rá egy fillért sem. Nagyon elavult az egész.
2019. ápr. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi a cél vele? Ha csat net meg filmnézés, arra így is jó, max. egy SSD-t éri meg szerezni bele, 120-ast vagy 240-est.

Ha játszanál is, akkor a 30 ezredből egy videokártya vásárlással érnéd el a legtöbb javulást. Példa: [link]

Plusz még egy SSD-t is tudsz venni.


Processzorból ebbe a foglalatba nem tudnál érdemben jobbat venni, ahhoz lapot is cserélni kéne (lehet, hogy RAM-ot is). Csak oda már kevés volna a keret.

2019. ápr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ez pedig egy példa irodai gépekbe. Nézz körül.

2019. ápr. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!