Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri-e ez a félkonfig?

Megéri-e ez a félkonfig?

Figyelt kérdés

[link]


+ a 4gb hyperx fury ram


Nem akarok drágábban venni, valamint akarok venni hozzá egy ilyet: ASUS R9 270 2GB 15 ezer ft-ért.


Ez megér 55 e ft-ot? Ár-érték arány érdekel, így szeretném megoldani, többet nem akarok költeni rá, már ez is kicsit sok.



2019. ápr. 16. 20:57
 1/10 MGéza ***** válasza:
Igen, ez így nagyjából ennyit ér. Viszont körülbelül ugyanennyiért i7-2600-at is kapsz, ami összességében jobb, bár az i5 játékban ahol elég a 4 mag ott kicsit erősebb, de nem sokkal.
2019. ápr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 MGéza ***** válasza:
Ja és igen. Ha játékra veszel 4Gb ramot, akkor ne csodálkozz hogy sok játékban erős fps dropot fogsz tapasztalni.
2019. ápr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld :)
2019. ápr. 17. 02:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, legalább +4 gb ddr3-as kötelező, ha játékra tervezel.
2019. ápr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tudok adni neked h110 lapot+i5 6500 procit+8gb ddr4 ramot 50000k-ba 1év garanciával. Szerintem jobban jársz vele.

Van elfekvőben egy r9 280 3gb vga is ha érdekel, c3d dobozos, extra hűtéssel 18k viheted.

Ja a kérdésre a válasz nem igazán éri meg.

2019. ápr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 MGéza ***** válasza:
#5: EZ igen szép, de olvastad a kérdést? Ennyit se szeretett volna költeni, ennyi a maximum. Nos ebből vagy ez, vagy i7-2600 a választék... Jobbat 55k forintból kéne kihozni tehát ha tudsz.
2019. ápr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 MGéza ***** válasza:

Első vagyok.

[link]

Vagy:

[link]

Lapnak, de van hibátlan nem Z chipsetes 10k-ért is:

[link]

Ram, vagy más 8Gb:

[link]

Lesz egy húzható vagy nem húzható konfigod, árban ugyanott leszel. Nagyjából ha tényleg ennyi az annyi amit rákölthetsz, akkor ettől többet nem hozhatsz ki ennyi pénzből.

2019. ápr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"5"vagyok

Akkor mindenképpen beszéld rá egy 6-7 éves technikára ami jó esetben még akár hónapokat is tud menni meghibásodás nélkül. A kérdésében az Alaplap+CPU+4gb ram volt 40k, de 8gb rammal már 45k körül járunk és 4gb rammal kevés játék fut rendesen. Amit javasoltam neki, az 50k 8gb rammal, és 2 éves technika. Majd eldönti mit akar, tud rá áldozni vagy megveszi az öreg hardvert.

Egy s1155lap+i7proci+8gb ram sem áll meg 40k alatt, a garancia kérdéses és még lassabb is az általam javasolt gépalapnál.

2019. ápr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket. Megvettem a kérdésben említett gépet, de lealkudtam 50-re az egészet, 55 helyett. Amúgy miért romlana el? Nekem ezelőtt egy 11 éves gépem volt, Core2Duo, ddr2 1 vagy 2 gb ram. Az se romlott el, csak nagyon hangos volt, meg lassú már, szerintem a HDD is sz*rakodott, ezért akartam egy olyan gépre váltani ami újabb, halkabb, gyorsabb, és ez minden feltételt teljesít, persze már SSD-n fut a rendszer, azt még ezelőtt vettem. Egy álom nekem ahogy most megy ez a gép, én még ennél is olcsóbbakat akartam egyébként venni, csak elcsábultam, hogy ha rászánok egy 20-30-at pluszban akkor legalább kitudok próbálni sok olyan újabb játékot, amire már kiváncsi voltam. Lehet tévedek, de ha úgyse használom ki, akkor minek költeni a gépekre? Már az előzőt nem tudom mennyiért vettük, de mintha 100 ezerre emlékeznék, ma meg már majdnem eladhatatlan, vagy tényleg csak egy jelképes összeget kapsz érte, úgy hogy a pénz értéke gyengült, akkor 100 ezer sokkal többet ért. Most ha ráköltök még + 15 ezret, akkor se lesz az élmény nekem jobb, mert jelentősen nem lesz gyorsabb, halkabb (ez az első szempont, de elég ha teljesít egy alapszintet), és azokat a játékokat ha veszek bele még + 4gb ramot kb. ugyanúgy viszi, amúgy se olyan lényeges, amiket esetleg az vinne, azokat lehet ki se próbálom. Oké, azt talán tovább tudom használni, de ez is kérdéses nekem, mert a táp, ssd, hdd, ram az semmivel se lenne más, a CPU, GPU, alaplap az jobb lehet, de az meg betudja úgy lassítani, hangosítani a gépet, lesz ez még hangosabb, mint most? Mármint, ha a régi gépembe betudtam volna rakni az SSD-t (a régi lapra nem ment a klónozás, achi se volt), meg tudtam volna bővíteni ramokkal, szerintem az is felgyorsult volna, és behalkult volna annyit, amennyi már nekem megfelelő lenne. És abba is ez a 3 11 éves alkatrész el se romlott, tehát úgy is előbb váltok mielőtt elromlana, ha ezek is ilyen jól bírják.
2019. ápr. 26. 20:41
 10/10 MGéza ***** válasza:
50k forintért már elég jó vétel volt.
2019. ápr. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!