Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kis gitárerősítő headphone...

McAdam1022 kérdése:

Kis gitárerősítő headphone outputjából lehet egy nagyobb erősítőre kötni?

Figyelt kérdés

Gitárerősítő; Behringer V-tone GM108

Nagy erősítő; Behringer Europower (keverős)


Nem lehet ebből baj?



2019. ápr. 19. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem.


Tekerd le a hangerőt a GM108-on, dugd össze őket, majd az erősítőt normál hangerőre állítva kezdj el hangerőt adni a gitár-erősítőre.

Elvileg teljes hangerőig feltekerheted, de lehet hogy 60-70% körül már torzítani kezd. Ha ez történne, akkor vedd visszább a hangerőt.


Törekedj arra, hogy a nagy erősítő a lehető legkisebb hangerőt kapja! Ne felejtsd el, hogy így egy erősített jelet erősítesz, tehát két hangerő-szabályzód van!

2019. ápr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Érdekes az, hogy ugye én mindig óvatos vagyok, úgyhogyalacsony hangerővel indítottam a kicsin és a nagyon is, ennek ellenére egész magas volt a jelszint.
2019. ápr. 20. 14:44
 3/3 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.


Jól tetted. Bár nem okozna azonnal bajt a túl magas bemenő jelszint, de torzítás lépne fel, és hosszú távon a "nagy" erősítő előerősítőjét tönkre tehetné.

2019. ápr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!