Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az lenne a kérdesem hogyszámot...

Én Pont kérdése:

Az lenne a kérdesem hogyszámottevő-e a különbség az 1ms és a 4ms között?

Figyelt kérdés
Nekem azért lenne fontos mert nem szeretnék 10000 ft-tal többen fizetni.

2019. ápr. 19. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Tv? Monitor?

Mire használnád?

2019. ápr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy kompetitív játékra 5ms vagy az alatti kell. Viszonyításként 60 fps-nél ~16 ms-ként kapsz magad elé egy képkockát. Ha az kényelmes számodra, meg nem ilyen csgo meg hasonlókat játszol, akkor bőven jó a 4ms.
2019. ápr. 20. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A monitoroknál a latencyt nem írják ki, csak a response timeot, ami nem összekeverendő. Ha a gyorsabbat veszed, akkor nem fogod 3 ms-sel gyorsabban észrevenni az eseményeket. A válaszidő azt írja le, hogy mennyi idő alatt vált át teljesen egy pixel két szín között. Nekem egy régebbi, 25ms válaszidős IPS kijelzőm van, egymás mellé téve semmivel sem gyorsabb, mint egy 1ms monitor, de bizonyos színeket, pl a sárgát látványosan lassan tölti be, de a változás azonnal észlelhető, csak fakóbb színben.


A gamer világban ez az egyik nagy hoax, amire figyelni kell. Bár nem kell meglepődni, a ledvilágítás, a millió DPI-s egerek, a 7.1 fejhallgatók és a gamer székek mellett még van egy csomó hely, ahol le lehet húzni egy csomó pénzt a fogyasztókon.


Részletek itt:

[link]

2019. ápr. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lényegtelen különbség.
2019. ápr. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MGéza ***** válasza:

Ips jobb mint a tn, tessék példa, felül 2ms Tn, alul 8ms Ips:

[link]

Egyébként nekem 5ms válaszidejű Tn van és kicsit sem szellemképes. A tn hátránya leginkább a beláthatósági szögben van: Felülről vagy oldalról nézve már nem látod rendesen. Állítólag a színhűsége rosszabb, de én ezt nem tapasztalom, illetve engem nem annyira zavar.

2019. ápr. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. ápr. 20. 10:34
 7/7 anonim válasza:
Sok különbség van. Nem tapasztalta még az ,aki azt irja,hogy lényegtelen különbség.
2019. ápr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!