Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ventik csak pörögnek, de a...

Ventik csak pörögnek, de a gép se kép se hang?

Figyelt kérdés

Üdv. nos ez hosszadalmas lesz!

Szóval jelenleg ez a konfigom:

Intel C2D E8500 2x 3.16ghz

2x2GB DDR2 KINGMAX 800mhz RAM

Foxconn 45CMX

250G Western Digital Sata HDD

XFX Radeon HD5670 1GB 128-Bit GDDR3.

FSP 400T PSU

De van egy fekvő gépem :

Fujitsu siemens Esprimo E5720 (amiben csak az alaplap van és a táp ami kb 250-300W)


Át akartam pakolni az egészet a fujitsu alaplapba,de csak pörögnek maxon a ventik és semmi. egyszerűen semmit nem csinál a gép. azért is szeretném át rakni a cuccokat,mert az max 8GB_ig tud kezelni,és 800mhz-n nem úgy mint a Foxconn (667mhz)

ha nem a gyári tápot kötöm a fujitsu-ra akkor még csak be sem kapcsol.

valaki esetleg tud ezekre megoldást? ui.:ha kiveszem a GPU-t a fujitsu-ból akkor viszont elindul a gép! kérek mindenkit segítsen aki tud...esetleg bios elem kellene bele? (mert az nem volt benne) vagy egy BIOS frissítés?



2019. ápr. 20. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Bios frissítést semmiképpen nem javaslom, viszont egy elem, és egy reset nem árthat neki.

Habár ha nincs benne elem, akkor eleve reset van. :)

2019. ápr. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 MGéza ***** válasza:

Elvileg ez a chipset van benne, tehát 6xxx C2D és Qad procikat kezel csak:

[link]

2019. ápr. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MGéza ***** válasza:
100%
Na szóval átolvastam még egyszer. Tehát a cpu nem hibaforrás, az biztos, az a baj, rengeteg részinformációt lehet találni az ilyen régi lapokról, mert mindenki csak eladni akar, specifikációkat igen nehéz kibogozni, lekérdezni. A gpu tdp nem lehet korlátozó tényező, nem eszik valami sokat. A másik baj hogy ezek a brand gépek gyakran korlátozzák hogy milyen gpu-t lehet bele tenni, az tudom elképzelni még hogy nem valódi 16X pcie slot van benne hanem 8X, ami nem képes annyi áramot adni a gpu-nak amennyit kéne.
2019. ápr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen ám,de ha a másik videókarit rakom-be (Radeon HD6450 2GB GDDR3) akkor viszont elindul a gép!
2019. ápr. 21. 14:21
 5/8 MGéza ***** válasza:
Az pont azért lehet amit írtam: Nincs elég áram a többet fogyasztó vga-nak.
2019. ápr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MGéza ***** válasza:
De akkor meg használd nyugodtan a másik gpu-t, ezzel sem lesz játékra alkalmas, azzal sem az, ugyanott vagy.
2019. ápr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MGéza ***** válasza:

Na persze létezik egy áthidaló, de működőképes megoldás is:

8x pcie kiépítés=48W leadható tápellátás. Szerezz olyan vga-t aminek a fogyasztása kicsivel 75W fölött van és van rajta 6 pin pcie csatlakozó, ilyen például a GTX 750ti, esetleg GTX 650 egyes változatai, GTX650ti, GTX 550ti. A 6 pin pcie lead 75W tápfeszt és így az alaplappal együtt elegendő az összteljesítmény a vga számára, max egy molex to pcie csatira lesz még szükséged ha nincs olyan a tápegységen.

2019. ápr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg segítséget!

A gépet elraktam vésztartaléknak,és most be “újítottam” egy Másik deszkára + Q9400+8GB-ramra,új corsair tápra és másik gépházra +HDD. Egyébként tegnap este próbáltam meg csinálni,és ha nincs benne videókártya már akkor sem kapcsol be azzal az alaplappal :( valszeg. A táp a ludas,úgyhogy az kuka.:) (le mértem a teljesítményét eszközzel,és sajnos már nincs benne szufla elegendő..:/

2019. ápr. 29. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!