Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől crashel folyton a gépem?

Mitől crashel folyton a gépem?

Figyelt kérdés

Hello mindenkinek.

A problémám az lenne,hogy a gépem nagyjából minden játéknál kicrashel, hibaüzenetek nélkül.

Ha pl játék közben megnyitom a böngészőt, akkor vagy a böngésző, vagy a játék kb biztosan kicrashel. Megterhelés alatt régen memóriahiányt írt folyton.

A configom nagy része még garis, 1,5 éven belüli vásárlás

Kari: Gtx 1070 (friss vétel)

Lap : Asrock B85M Pro3

Proci: i5 4440

2 terrás Western Digital

250-es samu ssd

430-as XFX táp


Tudom, tudom, erősebb proci kéne a karihoz, de az egy pár napos vétel, előtte egy ati r9 270x-em volt, annál is folyamatos probléma volt.

Hőfokokat teszteltem játék közben is, nagyjából semmi nem ment magasra, cpu nem ment 60 fok fölé, az sem egy 2 évnél idősebb darab.

A tápra gyanakszom, hogy nem kap elég áramot a gép, voltak intő jelek,de nem voltam semmiben sem biztos,(pl lecsatlakozott a joystick,stb) viszont meghallgatnék külsősként másokat is, hátha tudnak valami ötletet adni.



2019. ápr. 22. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:

alaplap vrm re tippelnék elég fapados és hűtetlen valószínű túlmelegszik és trhottlingol , próbálj meg egy ventilátorral levegőt rá fújatni és utána nézd meg hogy crashel e a gép

vagy win újrarakás

tápnak elégnek kellene lennie

2019. ápr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a lehetőségeket.

Az alaplapot is néztem játék közben, 45 fok fölé nem ment,de megnézem.

Tápnak elégnek kellene lennie,csak arra gyanakodtam,hogy valamilyen oknál fogva meghibásodott, és azért nem ad elég áramot.

2019. ápr. 22. 22:27
 3/10 A kérdező kommentje:
Csináltam egyébként stressztesztet is, a lap nem ment 40 fok fölé sem, a cpu nem ment 70 fölé.
2019. ápr. 22. 22:38
 4/10 fersk ***** válasza:
És most mennyi a memória?
2019. ápr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ja, bocsi lemaradt

2x4-es Kingson HyperX 1600-as

2019. ápr. 22. 22:49
 6/10 MGéza ***** válasza:
Ha crashel nem pedig leáll, reset szerű újraindításokat tapasztalsz akkor az nem tápegység. Win hibakódokat(ha van) érdemes átnézni, jó esetben hibás driver okozza az egész hercehurcát. Takarítsd le célprogrammal a videokártya driverjét, beleértve az ATI tools, meg egyéb AMD illesztőket ha nem tetted meg. Viszont a régebben előző kártyánál felbukkanó hibák miatt lehet akár alaplap is. Olyan meg nincs hogy a processzor nem elég a videokártyához, ez mesebeszéd, attól nem lesz semmiféle hibajelenség, hacsak a maximum fps csökkenését nem vesszük annak.
2019. ápr. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Shaddark ***** válasza:
eseménynapló se ír semmit?
2019. ápr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
DDU-val le lett takarítva az új kártya vásárlása előtt a gép, és utána lett felrakva a legfrissebb driver. A lapra vagy a tápegységre gyanakszom, mivel régen csinált olyanokat a gép,hogy egy-egy usb-s cucc bedugásánál nem ismerte fel, vagy kiírta,hogy nem kap elég áramot ez-az. Alapvetően 100% biztos voltam a tápban, de egyre jobban a lapra gyanakszom.
2019. ápr. 23. 19:53
 9/10 MGéza ***** válasza:
Inkább a lap lesz az. Az XFX 430 egy alsó kategóriás, de megbízható Seasonic belsőre épül, persze ki kell próbálni, szerezni kell egy másikat ha nincs crash akkor megvan a hibaforrás. Ha nem javul meg akkor alaplap. Ami inkább azért esélyes mert a legtöbb USB cucc nem egy olyan nagy áramfelvevő dolog hogy a tápegységet kapásból túlterhelné.
2019. ápr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy a táp miatt. PCX-nél nekem azt mondták, hogy GTX 1070 mellé ne is rakjak 600W-nél kisebb tápot. A tiéd meg csak 430Wattos, szóval.. Gondolom jó forró is lehet a tápegység, erőlködik mint állat.
2019. ápr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!