Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Digitális rajztábla, vagy...

Digitális rajztábla, vagy windows surface pro?

Figyelt kérdés

Melyik éri meg jobban? Első digitális rajzoló eszköz lenne.


Első esetben.

Már van egy gamer, kb. 2kg-os laptopom. Arra vennék jobbmenetességű, de olcsó rajztáblát. Pl, aliexpress, gearbeast-ről.

Itt előny hogy olcsó, de a rajzolás, és a képernyő máshol történne.


A második esetben.

Használtan vennék, egy windows surface pro 3/4-et (vagy ami még olcsó, 100-150k. Nyilván nem a félmilliós újakat. Ugye előny hogy egyből a képernyőre rajzolok. És lenne egy könnyebb "laptopom" amit tudnék cipelgetni.


Lassan akarnék menni egy grafikus suliba is. Nem tudom ott előny ha van ilyenem. (De ez most mindegy is)


Szóval kezdésnek mit ajánlotok?

Inkább előbb egy olcsó rajztábla? és ha majd nagyon belejönnék, akkor max lecserélem.

Hogy gondoljátok.

(Persze a windows surface pro-nál sem vagyok leragadva, ha van jobb, ugyan akkora supportal más is szóba jöhet.)



2019. máj. 3. 12:55
 1/5 A kérdező kommentje:
jobbmenetességű=jobb minőségű :D
2019. máj. 3. 12:59
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez lenne az első, akkor az olcsóbbat vedd, mert simán lehet, hogy nem fog bejönni a dolog és akkor kidobtad a pénzt. Aztán ha látod, hogy jó, akkor lehet rá költeni.
2019. máj. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy olcsóbbal kezdenék. De nem feltétlen kínaival, hanem egy belépő szintű wacom-mal vagy valami hasonlóval, akár használtan. Ez is épp elég drága. Surface pro-t nem tudom hol láttál annyiért mondjuk, de szerintem 150k is sok érte, pláne, hogy első lenne.
2019. máj. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Akkor körülnézek táblák közül. Bár lehet hogy inkább majd ez lesz a kövi kérdésem, mert nagyon nagy a választék. :D De megnézem az ajánlottat is.
2019. máj. 3. 23:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha már van egy erősebb laptopod, akkor én a helyedben vennék egy wacom intuos-t.


A használt surface-ek már lassan az elavult kategóriában vannak és a kijelző is agyon van használva, főleg ha 150k. Ugyanakor egy sima, kijelző nélküli rajztábla jó lesz neked amíg működik az elektronika benne, nem fog elavulni és lesz is rá vevő, ha már nem kell.

Később pedig, ha úgy látod hogy van értelme befektetni, akkor jöhet egy 13" vagy 16" cintiq.


A grafikus képzést pedig nézd meg, hogy mit oktat. Ismerősöm szeptemberben kezdett egyet, aztán kiderült hogy az órák 90% photoshop használat, technikai tudás és nem művészi. Ergo a tábláját azóta se vette elő hozzá.

2019. máj. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!