Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem áll le a processzor...

Miért nem áll le a processzor hűtő ventilátor?

Figyelt kérdés
Processzort cseréltem és azóta el akar szállni a cpu ventilátor és ráadásul miután kikapocsolom a gépet azután is megy a venti!segitsetek

2019. máj. 6. 15:02
 1/6 MGéza ***** válasza:
Egy alap kérdés: Rendesen pasztáztad illetve helyezted fel a hűtőt az új procira? Szerintem egy próbát megér, csináld meg újra. Ha emiatt melegedési gondjaid vannak akkor Aida64 stressz-teszet engedve a cpu-ra és figyelve a hőfokot egyből kiderül.
2019. máj. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ellenőrizd, hogy jól van-e rátéve a procira, rendesen felfekszik-e. Paszta van-e alatta?

Olyat meg még nem tapasztaltam, hogy lekapcsolt gépnél menne a ventilátor. Ere nem tudok mit mondani, más talán okosabb.

2019. máj. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MGéza ***** válasza:
Mondjuk az is előfordulhat hogy szimplán rosszul kötötted be a hűtőventit, mondjuk rossz helyre. Ellenőrizd, a "cpu fan" feliratú csatlakozóhoz legyen bedugva, ha oda van akkor is ellenőrizd, húzd le és dugd vissza, hátha nem illeszkedik rendesen.
2019. máj. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Többször kivettem hogy ellenőrizzem de mindig ugyanazt produkálja,jó a pasztázás is 30 fok alatt van a hője,ha visszateszem a régi cpu-t teljesen jól működik
2019. máj. 6. 20:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Most az jutott eszembe, hogy talán biost kéne frissítened az új procihoz.
2019. máj. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MGéza ***** válasza:
#5: Na igen. Erre én is gondoltam csak nem írtam le: Ismeretlen procinál csinálja ezt gyakran az alaplap. Ha egyébként megy rendesen a gép akkor sem árt BIOS-t frissíteni, addig is BIOS menü, fan controll és manuálisan be lehet lőni a fordulatszámot.
2019. máj. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!