Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha új számítógépet építek és...

Ha új számítógépet építek és nem indul be, hogy állapítom meg, hogy melyik alkatrész rossz?

Figyelt kérdés
Még nem rendeltem meg az alkatrészeket, de tegyük fel, hogy én vagyok 1 az ezerből és kifogok egy alkatrészt ami szar. Tökéletesen megépítem a gépet és mégsem indul be. Hogy kell megállapítani melyiket kell cserélni?
2019. máj. 15. 20:18
 1/9 hypno ***** válasza:
100%

Be fog az indulni.


...ám ha mégsem, akkor a processzoron, videokártyán és egyetlen memóriamodulon kívül mindent lekötsz, majd egyesével elkezded hozzáadni az alkatrészeket a rendszerhez. Mindíg csak egyet.

Amelyiknél nem indul a rendszer azzal van a gond.

2019. máj. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk a videókártya, processzor, vagy alaplap a szar? Azt hogy állapítom meg?
2019. máj. 15. 20:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden jól össze van rakva, és egyáltalán nem indul el, akkor rohadt nagy valószínűséggel a táp a rossz.
2019. máj. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 hypno ***** válasza:
Videokártyát és processzort kipróbálod egy másik gépben
2019. máj. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel jöhetett volna az a tanács is, hogy rendeljek minden alkatrészből még egyet és próbálgassam azokkal....
2019. máj. 15. 21:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha minden uj akkor 99% hogy mukodni fog, felesleges ezen rugozi
2019. máj. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Shaddark ***** válasza:

Vagy megrendeled egy helyről az egészet, és ha nem indul vissza küldöd a 14 napos elállási időre hivatkozással.

De a visszárut megnézik, ha rosszul raktad össze és azért romlott el rá fognak jönni.

De ha egy helyről rendeled a legtöbb helyen össze is rakják neked ha kéred.

Amúgy a csipogásokra ha rákeresel nagy eséllyel meg lehet mondani melyik alkatrész a hibás.

2019. máj. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azonban ehhez rá kell kötni egy Speakert is a megfelelő helyre az alaplapra. A speaker: [link] Így néz ki.
2019. máj. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hypno ***** válasza:

#5

Miért, te hogyan csinálnád?

Taníts mester, ha szerinted nem így működik a hibakeresés.

2019. máj. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!