Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy ha van egy...

Miért van az, hogy ha van egy olyan routerem ami 1200mbs sebeségű, de csak alig a negyedét továbitja az eszközökre?

Figyelt kérdés
Gondolok itt telefon,tablet,pc

#wifi #1200mbs
2019. máj. 16. 21:14
 1/3 hypno ***** válasza:

Milyen gyors az internet szolgáltatásod? És mit tudnak elméletben azok az eszközeid?

Vezetéken, vagy vezeték nélkül csatlakozol?

2019. máj. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom AC1200-ről van szó. Ugye több eszközön egyszerre méred és azt adod össze, nem pedig egy eszközön? Egy eszközön sose fogja ezt az értéket elérni, mert a megadott sebesség az összesített sebesség amit több csatornán egyidejűleg forgalmazva ad ki.


Wikipedia alapján az AC1200 az 300+867 mbit/s, tehát 1 eszközöj max 867, de ez is csak elméleti sebesség.

2019. máj. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem van egy TP-Link AC2600-as routerem Dual-Band (2,4ghz-en és 5ghz-en is továbbít adatod) az AC az egyik legújabb és leggyorsabb WiFi szabvány, de csak az 5ghz-es sávszélességen, nekem azon simán átmegy a 250mbit/s-os netem, de ha a 2,4ghz "n"-es szabványú sávon próbálom küldeni a jelet, nem megy át csak 160mbit/s. Amúgy függ a befogadó közegtől is, egy tablet, vagy mobil, főleg ha nincs közvetlenül a router mellett, akkor nem fogja megkapni az összes adatot, plána ha fal, vagy egyéb akadály van a router és a fogadó eszköz között. Ha társasházban laksz, érdemes megnézni, hogy esetleg a router nem ütközik más routerek jelébe, ezek az úgynevezett csatornák, amiket a router menüjéből érhetsz el és érdemes végigpróbálni az összeset, melyiken a legjobb a jel. Sok sikert!
2019. máj. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!