Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Repedt DVD lemezről tudok...

Repedt DVD lemezről tudok adatot menteni?

Figyelt kérdés
Tudom esélytelen, de azért megkérdezem, hátha. Nem az én hibámból történt, sajnos pont egy régi családi fényképeket tartalmazó lemez sérült meg. A lemez sugaránál van végigrepedve az írott rész, viszont a nyomtatott rész egyben tartja. Van rá bármilyen mód hogy megmentsem róla az adatokat?

2019. máj. 20. 05:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem merném megkockáztatni, mert a két műanyag réteg közt van a hordozóréteg, ha ennyire fontos, bevinném Kürt vagy hasonló helyre, a DVD adatmentés ára - úgy emlékszem - a winchester adatmentési áraihoz képest nem sok, de nézd meg.
2019. máj. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Tedd be a dvd olvasóba és kiderül..
2019. máj. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Karcosról sikerült már IsoBusterrel, de repedt lemeznél nem gondolom, nem próbáltam.
2019. máj. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne tedd olvasóba, ne kísérletezz vele, adatmentőhöz vidd... Jobban károsodhat ha "házilag próbálkozol"...
2019. máj. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne tedd be sehova. Nekem már robbant szét repedt lemez a meghajtóban. Eléggé ijesztő hanghatással jár. Mellesleg az olvasót is kukázta.
2019. máj. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha csak karcos akkor lehet polírozni szélvédő polír pasztával de ha repedt akkor sajnos csak egy profi műhely tudná megcsinálni.
2019. máj. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vannak ezzel foglalkozó cégek, és nem csak a Kürt ilyen. Ha fontos dolgok vannak rajta, akkor ne kísérletezz! Bízd olyanokra, akik nap, mint nap ilyenekkel foglalkoznak!

A továbbiakban pedig fogadd meg az örök szabályt: egy mentés nem mentés.

2019. máj. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!