Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indul a gépem?

Miért nem indul a gépem?

Figyelt kérdés

Infók:

Dell Optiplex 780

Hatot csipog indulás után, a monitor nem mutat semmit

Mivel a hiba óta rögtön indul a gép mikor áramforrásra csatlakoztatom, a Bios beállításai elvesztek.

Javítási kísérlet: cseréltem az alaplapi elemet, nem jött be.

Nem csináltam vele előzőleg semmit, fel se nyitottam a gépházat, már jó ideje és a beállításokkal sem játszadoztam.



2019. máj. 30. 18:00
 1/8 Dongaben ***** válasza:
6 rövid csipogás a billentyűzet hibáját jelzi. Próbáld ki másikkal.
2019. máj. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Aha és a billentyűzet hibája miatt nem indul el az egész. Logikus.
2019. máj. 30. 19:18
 3/8 Dongaben ***** válasza:
"6 rövid hangjelzés: Rossz a billentyűzet kontrollere." Nem én találtam ki... Ez egy általános BIOS hangjelzés.
2019. máj. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Erről van szó, még háborogj amiért a válaszoló vette a fáradtságot és utánanézett(ami megjegyzem neked is épp annyi ideig tartott volna).
2019. máj. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dongaben ***** válasza:

Ha USN-s billentyűzeted van, akkor dugd át másik csatlakozóba. (Lehetőleg hátlapiba.)

Ez a hibajelzés ritka ugyan, de hidd el, hogy billentyűzet nélkül nem indul el a gép...

2019. máj. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Dongaben ***** válasza:
Bocs..., "USN" helyett inkább USB
2019. máj. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A hat csipogás egy Dell Optiplexnél nem billentyűzethiba, hanem checksum error hiba, ami magyarázza, hogy miért nem maradnak meg a Bios beállítások, de azt, hogy miért nem jut el a rendszerindítás a Biosig sem, azt nem.


[link]

2019. máj. 30. 20:38
 8/8 Dongaben ***** válasza:
Hmmm... Ilyesmivel valamikor nagyon rég találkoztam. Ott a memória foglalat volt zárlatos. Tedd át másikba próbaképpen. Más ötletem tényleg nincs.
2019. máj. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!