Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jelenlegi gépemben DDR3-as...

Jelenlegi gépemben DDR3-as ram van. Érdemesebb olyan gépet összeállítanom amiben DDR4 van vagy jobb?

Figyelt kérdés
Jelenleg 8Gb van a gépemben DDR3-ból. Érdemes összeállítanom olyan gépet amiben már DDR4 vagy jobb van vagy vegyek több memóriát a DDR3-ból?
2019. máj. 30. 19:08
 1/7 MGéza ***** válasza:
Az attól függ. Erős gen3-4 Intel még sokáig elég jó lehet mindenre. AMD FX esetén viszont azt mondom hogy csereértett, főleg ha az újabb játékok vannak célkeresztben.
2019. máj. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1 gen3-4 intel sokáig egészen biztosan nem lesz elég(FX meg csereérett volt már megjelenésekor, az egyetlen előnye az volt hogy apróért hozzád vágták) - erősebb kártyákkal modern játékok alatt már ma is izzadnak, plusz jövőre jön az új konzolgeneráció normális procikkal. De különben sem ezt kérdezte.


Ha elfogy a memória akkor vegyél még, ha nem fogy el akkor semmi jelentősége, amíg csak 6gb t használsz teljesen mindegy hogy 64 vagy 8 gb ramod van. DDR4 re ne válts azért hogy válts DDR4 re, ha nem vagy megelégedve a jelenlegi rendszereddel hajrá, ha meg vagy akkor meg minek.

2019. máj. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
+1 csatlakozom az előttem szólókhoz, ha AMD FX vagy socet 1150.nél régebbi intel gép akkor már lehet nézelődni ddr4 szerkezetek felé, de ha elégedett vagy a mostani géped teljesítményével, csak a memóriát kevesled akkor meg veszel bele még 8 gb és meg van oldva .
2019. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg egy I5 4690-es proci van a gépembe. emellett egy 1050 geforce TI, és persze ez mellé jön a 8Gb memória. Ebből a 3 configből jön nekem az hogy a DDR3 a leggyengébb láncszem a gépezetbe, és ezért is gondoltam hogy cserélnem kellene az egészet a memória miatt mivel úgy vagyok vele hogy a DDR3-nak be van korlátozva a teljesítménye a DDR4-hez képest. A játékok az egyértelmű szempont.
2019. máj. 30. 20:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Én már nem költenék a DDR4-re. Lassan jön a DDR5, az AMD 2020 után feltehetően foglalatot vált, az Intel meg azóta is csak 14nm++++++++++ kazánokat gyárt. Ha van legalább 8GB RAM a mostani gépedben, szerintem még ki fogod tudni húzni 1-2 évig.
2019. máj. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gábor_79 ***** válasza:
Nincs olyan számottevő különbség a memória sebességek közt, hogy emiatt kellene váltanod. Legalább is emberi érzékkel meg nem mondod, hogy melyikkel működik a gép. Biztos nem az a szűk keresztmetszet nálad. A DDR3-as memória a legolcsóbb az összes közül.
2019. máj. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi az infót. 8Gb-t itt-ott már keveslem és ezért is tettem fel a kérdést :)
2019. máj. 31. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!