Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol vagy hogy lehet ilyen...

Hol vagy hogy lehet ilyen gépeket szerezni?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm mondta, hogy neki sosincs tiszta új gépe.

Egy olyan cégnél dolgozik, ahol ha kell kimennek más cégekhez javítani a PC-ket, új gépet összeraknak megrendelésre, a régi gépeket megsemmisítik...


Neki úgy van az otthoni gépe, hogy innen is onnan is vannak az alkatrészek.

Kiselejtezett vagy "nem működő" gépekből szedte ki. Mondta hogy 8 különálló gép alkatrészeiből áll össze az ő gépe (3-ik generációs i5 proci, 16gb ddr3 memória, 250gb ssd, 1tb hdd, valamelyik gépről lekapart egy win7 pro licencet, azzal aktiválta magának a win10-et...)


És ez egy forintjába sem került neki. Hogy lehet ilyen gépeket/alkatrészeket szerezni? Vagy így magánemberként lehetetlen?



2019. jún. 3. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Mit gondolsz? Ha ők ezt cégként végzik, akkor te magánemberként megteheted ugyanezt?
2019. jún. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha cégként van pl. egy 300 főt alkalmazó irodád ami tele van számítógépekkel, nyomtatókkal, projektorral, ezekhez való szoftverekkel és egyéb informatikai felszerelésekkel, akkor nem mégy el a boltba külön megvásárolni minden alkatrészt, hanem egyszerűen keresel egy informatikai szolgáltató céget, aki hoz neked naprakész számítógépeket, újratölti a nyomtató festékpatronját, kicseréli a projektorizzót meg a főbb szoftverbeszerzéseket is intézi. Ennek része az is, hogy mikor egy számítógép elavul vagy elromlik, akkor kijön és elviszi, nem kell helyben számítógép kupacokat építeni meg csavarhúzóval szerelgetni, az egy irodapatkánynak sem dolga. Ezek az informatikai szolgáltató cégek a hibás gépeket általában továbbértékesítik használt számítógép kereskedéseknek akik megjavítják ami javítható és eladják neked meg oda, ahol még lehet őket használni. Szóval úgy tudsz ilyen gépet szerezni, hogy besétálsz egy használt PC kereskedésbe és kipengetsz kb. 70-80 ezer forintot (ez a gép kb. annyit érhet).
2019. jún. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az apróhirdetési oldalak tele vannak az ilyen használt irodai gépekkel
2019. jún. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a cég aho ldolgozom megszabadult a régi 10+ éves gépektől, úgy oldották meg a dolgot, hogy a dolgozók pár ezer Ft-ért komplett gépet, monitorral, perifériákkal együtt vehettek. Lehetett válogatni, én mivel jóban voltam az informatikusokkal, illetve részben kapcsolódott a munkám hozzájuk, szédszedhettem "pár" gépet, meg azt vittem el amit akartam. Voltak egészen használható alkatrészek, amikkel "teletömtem" a gépet. Ey procit könnyű zsebrevágni ahogy egy memóriamodult is. Meg amúgy is, a kutyát nem érdekelte. Szóval hozta mel pár dolgot kb. 2500 Ft-ért. Csináltam belőle nagyjából 20 ezret. Szóval megérte mondhatjuk úgy. :)
2019. jún. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!