Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet növelni a kijelzőmemóriá...

Lehet növelni a kijelzőmemóriát, úgy hogy a megosztott memóriát átcsoportosítjuk? Hogyan?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye kérdés, nem nagyon vagyok otthon a témában...


Szóval az van, hogy win10-es laptopomon megnéztem a grafikai beállításokat, és a memória adatai az alábbiak:

Összes memória: 4182 MB

Kijelzőmemória: 128 MB

Megosztott memória: 4054 MB


Ebből arra gondolok, hogy az összes memóriával tudok gazdálkodni, és a jelenlegi beállítások szerint csak 128 MB jut a kijelzőmemóriára. Meg tudom ezt növelni? Illetve, ha megnövelem, és a maradék memória csökken, akkor azt mitől veszem el (gondolom a 4054 MB is kell valamire, nem csak úgy van).



2019. jún. 6. 15:55
 1/1 anonim ***** válasza:
78%
A BIOS beállításaiban tudod megnövelni ezt, de ha csak netezel, irodai alkalmazásokat használsz, felesleges. Csak akkor van értelme ha játszani szeretnél olyan játékkal aminek ez kevés. A megosztott memóriából veszi le, amit az alkalmazások használhatnak. Ha ez elfogy, swapelni kezd, amitől lelassul a gép.
2019. jún. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!