Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Furcsán búg a gép ha terhelem....

Furcsán búg a gép ha terhelem. Normális ez vagy valami gond lesz vele?

Figyelt kérdés

Na szóval, meleg van fent a szobámban rendesen, most épp 29°C.


A gépem nem mai, 5 éves kb. Grafikai munkára használom (Photoshop, Illustrator, Indesign...).

A hőfok nem túl magas, alap terhelésen 40 fok körül van, most hogy dolgozom rajta, mind a 3 progi fut egyszerre és 75 fok körül ugrál a proci, 68 fokon pedig a grafkártya.


A proci hűtője néha már jóformán sikít, sípol, a videokártya meg olyan mintha sisteregne, vagy inkább olyan mint a doziméter hangja a Chernobyl sorozatban.


Kitakarítottam reggel, a prociról leszedtem a hűtőt, újra pasztáztam, kifújattam a port de még mindig néha elég beteg a hangja.


A nagy melegtől lehet? A gépen hátul megy a ventilátor, elöl kettő, a tetején is van egy.



2019. jún. 10. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:

A problémát igazából leírtad.

Igazából csak megerősíteni tudom amit leírtál, igen a magas hőtermelésre utal.

Ajánlottabb egy jobban szellőző gépház, ha olcsón kell a Raijintek Arcadia-t tudnám mondani.

Kereszthúzatós, tele lehet rakni ventikkel.

2019. jún. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 MGéza ***** válasza:
Ha gyári hűtő akkor a cseréje jelenthet megoldást. Ahogy leírod elég komolyan terheled, 75 már elég sok szokott lenni processzornál, habár nem mindegy milyen processzorról beszélünk.
2019. jún. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!