Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új router, hogyan?

Új router, hogyan?

Figyelt kérdés

T-Home-os internetünk van. Egy jó ideje már, hogy az egyik mobiltelefon a 4-ből (ezen kívül 2 laptop és 2 asztali gép) nem akar "együttműködni az itthoni Wi-Fi-vel. Jel van -már amikor egyáltalán csatlakozik-, de akkor is ritka, ha bármilyen olyan dolgot tudok csinálni rajta, amihez net kell. Mindenhol máshol tökéletesen működik (haveroknál, barátnőnél, koliban, suliban.)

A többi itthoni eszköz pedig a mostani modemmel is jóban van, nem értem.

Eldöntöttem, hogy veszek egy új routert, most következnek a kérdések;

Mire kell figyeljek? Kell figyelni egyáltalán valamire, vagy csak veszek egy routert, összedugom a modemmel valahogy, és kész? Hogyan, mivel, milyen kábellel kell összekötnöm majd őket? A mostani modemen jelenleg rajta van a vezetékes telefon is, ez okozhat problémát majd?

A jelenlegi modem: F@st3686AC v2



2019. jún. 11. 22:15
 1/4 A kérdező kommentje:

(Sagemcom F@st3686AC v2*)

A válaszokat pedig előre is köszönöm szépen!:)

2019. jún. 11. 22:17
 2/4 A kérdező kommentje:

Ja és igen...

Tudna valaki ajánlani ehhez a modemhez egy kompatibilis routert?

2019. jún. 11. 22:28
 3/4 anonim ***** válasza:

A modem egyben router is, nem lehet hogy valamit össze kavartál egy plusz routerrel!?

Mert ha rákötöttél egy routert, akkor könyen okozhatja a problémákat amivel küzdesz.

Ha pedig a modemmel van a gond, akkor pedig a szolgáltatót kell rugdosni.

2019. jún. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 P.O.C. ***** válasza:

Mindegyik komptibilis vele. De olyat érdemes venni, aminek van natív Access Point módja. Ugyais ahogy előttem is írják ez router is és modem egyben. És nem ajánlott egy router fölé ugyan csak router módban egy másik routert tenni. Ez a későbbiekben sok fejfájást okozhat.


Nem tudom milyen árba nézel, de ha jót akarsz egy komolyabb Asusu routert célozz meg, pl RT-AC58U.


De előtte ejánlott eljátszani a Sagemcom beállításokkal is. Lehet sak túlterhelt az a csatorna amit használni akarsz és ki kéne próbálni pérat.

2019. jún. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!