Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4k gamer pc-re akarom átalakít...

Paxel kérdése:

4k gamer pc-re akarom átalakítani a jelenlegi gépem, de segítségre van szükségem. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

A mostani konfigom:

Alaplap: Asus rog strix b-

350f gaming

Processzor: Amd Ryzen 1600x

Videókártya: Asus rog strix

geforce gtx 1080ti

RAM: 32gb hyperx

Proci hűtő: BeQuiet pure rock

Tápegység: FSP hyper m 700w

Annyi hogy tárhelyem már van, meg gamer ház is. Mindenképp Amd procit akarok. Mert mindig is az volt nekem és elégedett vagyok velük.

Tippeket várok, köszönöm előre is.


2019. jún. 27. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:

1080Ti a kulcs, ott a 4K lelke mondhatni

RAM gondolom dual, vagy quad channelben és megfelelő órajelen fut

max procit kell cserélned, ha gyenge


de 4K gamingben ne számíts 200 FPS-re, ha esetleg ezt szeretnéd kihozni

2019. jún. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem még egy 1080Ti, és mehet SLI-be.

2080Ti is lehet egy lehetőség, ha eladod 1080Ti-t.

A CPU esetek többségében elég.

2019. jún. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne vegyél még egy 1080Ti-t, mivel az alaplapod csak Crossfire-t támogat, szóval nvidia-nál nem lesz SLI-d, felesleges vétel, hacsak nem cserélsz mellé alaplapot is, ami már támogatja.


Ez már így is jó 4k-ra, de ha többet akarsz, akkor a 4k a videokártyát terheli le nagyon, szóval gtx 1080Ti helyett rtx 2080Ti csere.

2019. jún. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Már egy 1080 is tud itt-ott 4K-t, a 1080Ti meg pláne. De ha ettől is több kell, akkor 2080Ti-ra lesz szükséged. Meg egy 4K-s monitorra, ami nem egy TV.
2019. jún. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a procit egyenlőre nem érdemes cserélni. Gondolom 60hz es a 4k monitor olyan játék meg nincs ahol egy 6 magos Ryzen CPU ne tudna 60 fps-t kisajtolni magából. Egy RTX 2080Ti kellene csak max ha az 1080 TI-t már nem érzed elégnek
2019. jún. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még annyit kérdeznék hogy milyen procihűtőt válasszak mert a mostani alaphelyzetben sem tudja lehűteni annyira a procit, csak ha az asztalon van és a háttérprogramokon kívűl nem fut semmi, akkor is 50-55 fok között mozog. Szerintem ez még amd nél is sok, ha még esetleg próbálnék feljebb húzni akkor meg már tuti hogy tulmelegedne.
2019. jún. 27. 22:32
 7/8 anonim ***** válasza:

a processzor hőmérséklete 85 fok alatt bőven jó, 90-95 celsius foknál kezdj el aggódni.

Ha nagyon akarsz rá hűtőt, akkor sok múlik a gépházon, de annak pontos típusát nem osztottad meg, mert hiába írunk jó hűtőt ha nem fér be a házba, ha leveszed a gépház oldalát akkor meg oda a légáramlás.


Egyébként meg nyári kánikulában 50-55 fok semmi, nekem kompakt vízhűtéssel fix 60 fok az intel processzorom alapjáraton és még el se indítottam a játékokat.

2019. jún. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kolink Refractor GECK-386 a gépház, de akkor lehet hogy hagyom a hűtőt, csak azért kérdeztem hogy mondom 4k felbontásban jobban fog dolgozni a proci is és ha kell akkor milyet rakjak bele, de ha jó lesz akkor nem szoltam, de minden esetre köszi 🙂
2019. jún. 30. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!