Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3 TB HDD: csak 746 GB látszik...

3 TB HDD: csak 746 GB látszik Windows alatt, miért? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Régi Notebook-ról van szó (Asus K45De) külső házba tett 3 TB kapacitással rendelkező merevlemezből 746 GB látszik összesen.

Külső ház - leírása szerint - 2 TB kapacitásig támogatja a merevlemezeket, de mondták nekem, hogy a 3 TB még jó lesz bele, mert ezt még meg tudja címezni, nem lesz gond. Linux alatt tényleg nincs probléma, mert simán látja az egészet még rendkívül régi gépen is (2004 környékén készült) de a Windows 7 32 Bit a notebook-on nem látja csak 746 GB méretet lát.

UEFI boot enabled, Legacy USB support enabled, így is csak 746 GB van.

Valamit javasolnak a MS oldalán, ezt fel kell telepíteni, vagy a 32 Bit windows a probléma, tehát az, hogy ez nem 64 Bit-es?



2019. jún. 29. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Külső ház - leírása szerint - 2 TB kapacitásig támogatja a merevlemezeket, de mondták nekem, hogy.."


Ne higgyj a szomszéd Pistikének vagy a boltosnak aki el akarja adni a vacak külső házát bármi áron.


Vegyél új 3TB+ külső usb3 házat majd a belerakott lemezt GPT-re inicializáld. (ne MBR-re)

2019. jún. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem akarta eladni a házat, a ház már volt nekem eredetileg is.

Ha nem kezelné a ház mint hardver a lemezt, akkor Linux alatt se látná az egészet a gép.

A két ár közt 3000 Ft volt a különbség ezért javasolta csak, hogy a nagyobb kapacitás miatt megérné a nagyobb.

2019. jún. 29. 13:46
 3/13 anonim ***** válasza:
Ne USB házba tedd a lemezt a próba idejére hanem közvetlen SATA portra és ott nézd. Ha ott a LEMEZ-kezelő jól mutatja, akkor kukázd az usb külső házadat és vegyél egy normálisat. (filekezelő mit mutat az érdektelen)
2019. jún. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom a 3,5 lemezt Notebook SATA portjára tenni.
2019. jún. 30. 14:04
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor csak kukázd az usb külső házadat és vegyél egy normálisat.. :P
2019. jún. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mint említve volt, Linux alatt teljesen normálisan látszik a 3 TB, ha a ház hardvere lenne a hibás (az nem mutatná) akkor Linux alatt sem látszana...
2019. jún. 30. 21:04
 7/13 anonim ***** válasza:

Íme:

[link]

2019. jún. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor van az hogy az utolsó harmadba írt tartalom felülírja az első harmadba írt tartalmat. Miközben a filerendszer hibátlan marad. Ezt persze csak hónapokkal (évekkel?) később veszed csak észre, amikor az adataidnak már annyi.. És még csak panaszra sem lehet okod: hiszen a gyártó egyértelműen leírta hogy max 2TB-ig kezeli (helyesen) a lemezeket..
2019. júl. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Velem ez nem fordulhat elő, mert kitesztelem az ilyesmit. :-)
2019. júl. 1. 16:32
 10/13 A kérdező kommentje:
A linkelt weboldalt én is megtaláltam korábban, csak nem hajlandó megjelenni nálam, így tartalmát nem tudom megnézni. :-(
2019. júl. 1. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!