Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indulhat a gépem?

Miért nem indulhat a gépem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy olyan problémám volna, hogy az utóbbi időben már nem mertem kikapcsolni a gépet, mert bekapcsoláskor kiírta a monitor hogy no signal, alig bírtam rávenni újraindításkor hogy adjon képet. Így amikor sikerült, nem kapcsoltam ki. Azonban pár napja véletlen félálomban megkellett nézzek vmit a neten és én hülye kikapcsoltam... azóta már cseréltem kábelt is, monitort is hogy a kontakthibát kizárjam, semmi. Bekapcsoláskor nincs pittyegés, alaplapi ledek világítanak, ventillátorok működnek, de alvó állapotban van a monitor. Átraktam alaplapira integrált videókártyára hogy megtudjam a vga lenne a rossz de azzal is ugyanez volt a helyzet. Ami érdekes: kivettem a ramokat felcserèltem stb, volt hogy memória nélkül indítottam de a speaker meg se szólalt. Kivettemmaz összes hardvert, megnéztem hogy nem sérültek-e meg, nem találtam semmit. Az alaplapi kondenzátorok is rendben vannak. Lehet hülyeség amit írok de 1óráig bekapcsolva hagytam a gépet és csak a vga melegedett fel egy kicsit. A többi hideg volt, táp, alaplap, ram, proci. Régebben is volt ilyen problémám hogy alvó állapotba került a monitor de amikor megmozgattam a kàbelét, visszajött a kép. Alaplapi elemet is kivettem már, cmos reset is volt de semmi. Valami ötlet? Hogy mi hibásodhatott meg?



#elromlás #no signal #monitor going to sleep
2019. júl. 12. 06:20
 1/2 anonim ***** válasza:
A GPU halott, nem éled fel. Vedd ki a VGAt és próbáld meg alaplapiról indítani. Ha úgy se megy, akkor vagy alaplaphiba, vagy ha modern APUt támogató alaplap, akkor nem APU, hanem CPU van a gépben, ezért nem ad képet az alaplapi kimenet.
2019. júl. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ledek vilagitanak, ventik porognek, alaplapi kartyaval se ad kepet :/ ha bevan dugva a billentyuzet, es elinditom a gepet, akkor egy gombnyomas utan az is lefagy. Onnan tudom h szint lehet rajta allitani, de egy ido utan miutan nyomtam a gombot, lekapcsol a vilagitas tehat nem mukodik
2019. júl. 12. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!