Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elromlott a hdmi kimenet a...

Trickentrack kérdése:

Elromlott a hdmi kimenet a villámcsapástól?

Figyelt kérdés
2 db monitort használok, a fő monitor HDMI kábellel, a másodlagos VGA kábellel van csatlakoztatva. Régebben is felfigyeltem már rá, mikor a közelben becsap egy villám akkor egy pillanatra elmegy a kép a fő monitoron. Múlthéten is ez történt amikor a szomszédba csapott. Azonban azóta hdmi ről nem tudom használni a monitort. A monitoron 2 db hdmi bemenet van, mindkettőnél érzékeli hogy csatlakoztattam a gépet, azonban azt írja hogy nincs jel. VGA val tökéletesen működik. Szerintetek mi romolhatott el? A kártya vagy a monitor?

2019. júl. 13. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, és nagyon nagy mázlid van ha csak a kimeneti portja károsodott.

Ha vihar van, teljesen áramtalanítani kell, ha nem akarod akkor mindenféle védelemmel csökkenteni az elektromos hálózatról és környezetből érkező káros ráhatásokat.

2019. júl. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#1 Üdv, ilyen védelmek engem is érdekelnének. Ha írnál néhány példát megköszönném.
2019. júl. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb az elektromos hálózatból érkezik, ezekre viszonylag olcsó, és jó védelmeket lehet kiépíteni.

Elsőnek is kell egy túlfeszültség levezető, 20~30 ezer közt vannak, de az egész házat védheti a közvetlen villámcsapástól. (Van biztosító aki pl. nem fizet elektromos berendezések villámcsapás következtében ért kárért hiába van bele foglalva a biztosításba, mert az egyik apró betűs feltételnek nem tettél eleget...)

Aztán egy szünetmentes tápegység, UPS. Itt egy 600AV -s FSP Nano is tökéletes, áthidalja a kisebb áram kimaradást, áram ingadozást, és kisebb elektromos megugrásokat, így a szünetmentes után érdemes kötni a routert, monitort, PC -t, ami közvetlen kapcsolatban van a géppel. (kb. 15 ezer)

Aztán érdemes az internet és kábel TV szolgáltatótól jövő vezetékeket is ellátni védelemmel. Ezt csak közbe kell iktatni az elosztó - szűrő elé, és ugyan úgy csinálni egy levezető kábelt a földbe. (kb. 8 ezer)

Ez a gépen, modem és routeren túl megvédi a TV -ket is.


Eddig:

~ 25 ezer » villám / túlfeszültség levezető

~ 15 ezer » UPS / szűntmentes, feszingadozás szűrő.

~ 8 ezer » koax villám védelem.

Ezekkel 90% -ban kitudod védeni a nem közvetlen villámcsapás, feszültség ingadozás hatásait,


És van még egy, de ez már kicsit költségesebb, és sokszor nehezen kivitelezhető,

ezt inkább akkor szokták amikor építik / felújítják a házat, és van némi kellemetlen hatása is.

Egy hatalmas Faraday kalitkává alakítod a házat, azaz szigetelés alá, a tetőtérben, fém hálóval borítják, és ezt is közvetlen a földbe vezetik le, így megvédve villámcsapásnál keletkező elektromágneses hullámoktól.

Hátránya, hogy nagyban csökkenti a mobil lefedettséget, nehezíti a telefonálást, házon kívül full térerő van, házon belül már csak 15~20%.

Nekünk 85nm alapterületű 1 szintes háznál csak ez a része 250 ezer volt, ami a szigetelés és a tető cserepek alá került be.

2019. júl. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. A védelmeket ismerem, villanyszerelő vagyok. Általában ki is szoktam húzni a hálózatból a dolgokat, viszont most csak messze lehetett hallani a dörgést. Kivéve azt az 1-et!
2019. júl. 13. 21:27
 5/5 A kérdező kommentje:
Túlfeszlevezetőt kapsz már 18e Ft ért, gondolkozom is a beszerzésén. Plusz egy hozzáértőnek a díja aki beköti a lakáselosztóba. [link]
2019. júl. 13. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!