Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ebay rendelés, nem érkezett...

Ebay rendelés, nem érkezett meg a termék. Hol tudom jelenteni?

Figyelt kérdés
Az ebay azt írja, hogy a termék úton van, vegyem fel a kapcsolatot az eladóval, ha nem érkezik meg, akkor vegyem fel velük a kapcsolatot (hol?) vitát nem enged nyitni. A Paypal oldalon nem találom a visszatérítést, 34 nap telt el a vásárlástól számítva.
2019. aug. 11. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Honnan érkezik a küldemény? Távol-keletről 60 nap még átlagos szállítási idő, ez alatt nem érdemes aggódni. Ha vámolni is kell akkor +15-25 nap még jöhet rá, mire sorra kerül, feldolgozzák és végre kiszállítják.

Bár az Ebay elvileg 30 napig biztosítja a refundérés lehetőségét, én pár hónapja bőven 30 nap felett is indítottam kérelmet, amit megadtak, mivel az eladó nem válaszolt. Pechjére, mivel a termék végül megérkezett a refund után (megjegyzem, nem akartam szemét lenni vele és lehúzni, de hamis nyomkövetési számot adott meg, majd fizetés után törölte magát, ami több mint gyanús viselkedés).

2019. aug. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sehol nem tudod rögtön a pénzt visszakérni, ilyet ne is keress. Először írnod kell az eladónak, hogy nem kaptad meg és ő nagy valószínűséggel visszafizeti az árát. Ha mégsem, akkor tudod jelezni az ebaynek, hogy nem tudtatok megegyezni.
2019. aug. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

17 $US vámolási érték alatt van, a tracking number nagyon gyanús(UH595467514TR), július 16 óta nem frissült, és Yanwenből érkezik.

Mit tegyek, mit tudok tenni? A Paypalon is 30 nap van? Ha igen, akkor ezt már buktam? Eddig minden megérkezett 1 hónapon belül, csak ez nem akar.

2019. aug. 11. 18:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg, mi a határidő a termékre. Free shippongnél 30-60 napos intervallumot szoktak megadni, ezt a rendelési előzményeknél ki kell írja.

Ha ennek az intervallumnak az utolsó napja is elmúlt, onnantól van 30 napos panaszidő. Először az eladónak kell írni, hogy nem jött meg, általában felajánlják hogy visszautalják vagy küldenek másikat. Ha nem tudok megegyezni, akkor lehet az ebay ügyfélszolgalatához fordulni - de ettől félnek, mint a tűztől, hamarabb utalnak maguktól, csak nehogy negatív értékelést adj.

2019. aug. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Általában akkor kapod vissza a pénzed, ha a vásárlástól számított 60. napon sem érdkezik meg a csomag, türelem.

A 34 nap az egy átlagos szállítási idő.

2019. aug. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!