Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitől lehet ez a internetszolg...

Mitől lehet ez a internetszolgaltató a DNS teszteknél?

Figyelt kérdés

Helló. Létezik egy oldal ( [link] ami néhány teszt elvégzésével megmutatja milyen DNS szolgaltatókkal keresett rá egy adott weboldalra. Ki írja az IP címet, szolgaltató nevét, tartózkodási helyet.

Ezt többnyire VPN szolgaltatásoknál használják hogy megtudják mennyire biztonságos a VPN. Visszatérve, a minap elkezdtem használni a CloudFlare DNS resolverját (1.1.1.1) mivel gyorsabb és biztonságosabb mint az alap internetszolgaltatómé. Ezzel nincs is gond, minden működik is, de mikor tesztelem akkor ír ott egy ismeretlen szolgaltatót is. (Kép: [link] )


VPN-re nem kapcsolódok ezért nem tudom miért írhatja ott Austriát. Arra tippeltem hogy ez a NordVPN miatt lehet mert náluk láttam egyszer a no-mans-land.m247.com. hosztnevet de minden ki volt kapcsolva.


Ha telefonon van tesztelve akkor azt ott nem írja, csak is a gépemen. Lehet hogy valami vírus?


(Elnézést ha nehéz kérdés, próbáltam könnyen megfogalmazni.)



2019. aug. 27. 23:42
 1/1 A kérdező kommentje:
Hozzáfűzném, az alap DNS beállításokkal is ott van az Austria-i szolgaltató
2019. aug. 27. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!