Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szép napot! Nem régiben...

Szép napot! Nem régiben rendeltem aliexpressről kb 18 ezer ft értékben, minden jól ment, viszont követésben azt írta ma, hogy vámkezelés megkezdődött. Volt már valakinek ilyen?

Figyelt kérdés
Valóban vámkezellni fogják? Hogyan működik ez? Mennyi idő alatt zajlik le?Mit kell nekem tennem?

2019. szept. 3. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vámkezelni fogják. Ha megadtad a számod, kapsz SMS-t róla, illetve postán kapsz egy kitöltendő nyilatkozatot, amihez még csatolsz egy képernyőképet a fizetésről, és elküldöd a megadott e-mail címre. Mindent le van írva a szintén megkapott tájékoztatóban, és ugyanaz amit már most megnézhetsz a posta.hu/vam oldalon.

A vámeljárás kb 2-3 hét leterheltségtől függően, majd átvételkor pedig a postásnak adni fogsz kb ~8300 forintot, mert ennyibe fáj (27% áfa + 3500 eljárási díj).

2019. szept. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, értékhatár felett van, vámkezelni fogják és díja is lesz. Én is rendeltem már külföldről, de az egy dbrand hátlapi fólia volt és szerencsére még pont elég olcsó volt ahhoz, hogy semmi vámköltség ne merüljön fel (5600Ft körül).
2019. szept. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most éppen ez a státusza:item customs cleared and lodged with local delivery agent

Nem kaptam még semmilyen üzenetet sem semmit hogy vámolnák..

2019. szept. 5. 18:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Beszélek ám én is zőccségeket... [link] - itt a 2. oldalon keresd meg a 2. táblázatot, aminek ez a neve: "Magánszemély által megrendelt áru(cég-magánszemély reláció)". 27% áfa terheli a rendelt cuccodat és vámmentes, mivel beletartozik a 22.1-150 eurós értékhatárba. Le van írva a táblázat alatt az is, hogyan intézhetőek ezek a plusz költségek.
2019. szept. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

Érdekes módon mégsem vámolták meg,kiküldték a mai napon :D

2019. szept. 6. 16:56
 6/7 IronYpetya válasza:

Semmi érdekes nincs benne, csak a status message rosszul magyarul. Minden non-EU csomag vámkezelésen esik át. Átvilágítás, satöbbi. Szúrópróbára kiszúrhatták volna a tiédet is, akkor szívsz és fizetsz. Ha nem szúrják ki, akkor meg így jársz, ahogy most tapasztaltad.


Mielőtt nagyon megörülsz: van röntgenezés is, elektronikai cuccot szinte tuti megcsípnek és bontanak. Egy karóra még elcsúszott régen (egy okosóra nyilván azonnal vámolandó lenne), pendrive/memkártya is sikerült már, de ha telefont tesznek bele, akkor véged mint a Twin Peaksnek, kezdhetsz pénztárcát keresni. :)

2019. szept. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivan? Ha átvilágítják, de semmi olyasmit nem találnak, mert egy random használati eszközről van szó, akkor mit beszélsz itt büntetésről? Az átvilágításoknak nem büntetés a kötelező vége, ne vicceljünk már... Biztonsági okokból vannak csak ellenőrzések -.-
2019. szept. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!