Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » AliExpress - napok óta ez a...

AliExpress - napok óta ez a státusz. Mit jelent?

Figyelt kérdés

Több csomagom napok óta (de már kb 15 napja) abban a státuszban áll,hogy : Accapted by Last Mile carrier


Semmi nem történik, a követőbe beírva azt írja, hogy szállítás alatt és már ott van a csomag, ahonnan majd kiszállítják.

Hát, kétlem hogy ez 15 nap alatt mèg nem sikerült.


Volt már valaki hasonló helyzetben ? Mit jelent ez ?

Köszi



2019. szept. 7. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Azt jelenti, hogy átadta az utolsó szállítócégnek, azaz nagy valószínűséggel a Magyar Posta kezeli már, szerintem napokon belül megjöhet. Addig is a posta oldalán/appjukon keresztül próbálj rákeresni a követési számoddal, hátha.
2019. szept. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Két hét alatt nem hozták ki ? Ez szerintem elképzelhetetlen.

Sajnos magyar postai nyomkövetèsi száma nincs, csak a külföldi

2019. szept. 7. 16:46
 3/7 anonim válasza:
100%

Az első válaszoló alapvetően nem ír hülyeséget, csak aliexpresses dolgok nem mindig tükrözik valaminek a valós jelentését.


Ha nem ajánlott postával rendelted, nincs hozzá nyomkövetési szám. Legfeljebb egy "kínán belüli" nyomkövetés, ami kb. a kamuval egyenértékű, ugyanis az csak addig tudja megmondani, hogy Kínán belül hova vitték, de igazából sokszor még azt se nagyon. Én nem lennék meglepődve, ha csak random kiírná ilyenkor a szokásos lépéseket, h átvették, elküldték, stb. Jelen esetben is feltehetőleg csak tippeli, hogy kb. 15 napon belül már a magyar postánál van a cucc.

Nem mondom, hogy ez példátlan egy ajánlatlan levélben feladott dolognál, de több, mint valószínű, hogy még az országban sincs. Az ilyenek általában 1 hónaptól 2 hónapig jönnek meg. 15 nap alatti megérkezés az elég ritka ennél, a 10-15 nap a mimimuma az ajánlottnak is kb.


Így néz ki egy igazi, 17tracken (ott automatikusan a megfelelő kínai posta szolgáltatótól kéri le az infókat) és magyar posta oldalán is követhető ragszám: AB123456789XY. Ez az, ami valós adatokat mutat, és bizonyítéka van az eladónak, hogy már átvetted.

Jó az ajánlott (registered) posta, de kis értéknél nem érné meg se az eladónak, se a vevőnek.


Dispute (pénz visszakérés, ha nem érkezett meg) lehetőségek terén régebben nyitottabbak voltak, ma már -a sok csaló vevőnek köszönhetően- meg kell várni, míg az utolsó napjaiba ér az idő, amíg lehet verni az asztalt az aliexpressnél (lehet próbálgatni, csak nem engedi).

Mivel senkinek nincs semmi kézzelfogható bizonyítéka ajánlatlan posta esetén, így csak az időre tudnak hagyatkozni, és a korábbi értékelésekre. Nyilván ha 1000 éve aliexpresszezel és 100 dologból eddig 99 megjött, az eladónak megéri az a pár dollár (nagyobb értékűt úgyis ajánlva adja fel, pont emiatt), hogy ne romoljon az értékelése túl sokat. Bár ma már nem nagyon szoktak elveszni dolgok a postán, de megértik, h ez is benne van a pakliban. Nyilván viszont ha így az eladóknak mind jó az értékelése, neked meg minden második "nem jön meg" akkor nem számíthatsz túl sok jóra. Érdemes ezért csak akkor használni ezt a funkciót, ha tényleg nem jött meg.

Aztán hónapok múlva, ha mégis megjön, még elutalhatod neki az árát, lelked rajta, ha nem. De hidd el, ott te csak egy szám vagy egy adatbázisban, ha nagyon érdekelné, feladta volna ajánlottal.


Bár ebayen inkább a paypalos disputek mennek (illetve tudtomnal csak az), így ott ez nehezebben vihető véghez, és ott teljesen nornális, h nem adnak követési számot. Nekem onnan volt egyszer egy azt hiszem 2 vagy 3 ezer forintos (természetesen hamisítvány, de a célra megfelelő) iphone 5s/se kijelzőm, és ezt jól becsomagolva adták fel, de ajánlatlanul. Ez tényleg nagyon a határa annak, hogy nem ajánlottan adták fel.

2019. szept. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kézbesítés leglassabb része a magyar szakaszban van, 2-3 hétig is várhat a csomagod, mire sorra kerül (addig az előzőleg beérkezetteket próbálják feldolgozni), és ha még vámkezelés is várható rá, akkor az még 1-2 hetet dob rajta.
2019. szept. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes válaszokat!


Apró pár száz ftos dolgokról van szó egyébként.


Régóta alizok, nagyjából tisztában vagyok a dolgokkal, de ez most nagyon sok időt vesz igénybe. Veszett már el csomag ami szintén ápr száz ft-os történet volt, csak kivételesen ezek ajándékok és fontosak, azért vagyok kicsit nyugtalan :)


Egyénenként lehet csak türelem játék az egész, mert az utóbbi egy hónapban még az ajánlott csomagok is magukhoz képest sok időt vesznek igénybe.


Remélem az lesz amit írtatok és csak a posta ül rajta eddig :) Az összes ilyen státuszú csomagom (külön eladók) augusztus 15-18 óta így van, változatlanul.

2019. szept. 7. 19:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#1-es vagyok, egyébként nekem 1 hete jött 3 hónapja rendelt kis értékű csomagom aliról, már 1 hónapja kaptam is visszatérítést. Valszeg valahol a postán ült szépen.
2019. szept. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

És ezek regisztrált csomagok voltak ?


Én is kb szerda-pèntek között 6 csomagról kaptam értesítést hogy a cèlországba érkezett és hamarosan kiszállítják.

Az volt régebben a megszokott, hogy ezt legkésőbb már ma hozza is a postás, de semmi.

Nagyon lassúnak tapasztalom most ezt az egészet

Gondolom megnövekedett a csomagok száma és nem győzik a vámon vizsgálni

2019. szept. 9. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!