Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek az gáz, ha egy...

Szerintetek az gáz, ha egy iskola FTP szerverét el lehet érni otthonról?

Figyelt kérdés

Tele van rengeteg fájl-lal, többek között mindenféle munka fájl-lal, amit a diákok használnak, illetve segédanyagokkal, tanárok által feltöltött fájlokkal...


Már azt furcsáltam, hogy sulis gépről is hozzáférünk mindenhez, akár ki is törölheti bárki az egészet... De még távolról is... És ez egy infós suliban...

Jelszavazva persze le van, de azt minden diák tudja, mert elmondták nekünk.


Ti mit szóltok ehhez?



2019. szept. 9. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont az a lényege egy ilyen szervernek, hogy el lehessen érni. Az más kérdés, ha olyan dolog is van rajta, aminek nem kéne, de az csak az admin töketlensége, önmagában a szerver létjogosultságát nem érinti.
2019. szept. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egészen biztos vagy benne, hogy van törlési jogotok?
2019. szept. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én meg azt hittem, hogy azért azt megoldották, hogy csak sulin belüli hálózaton lehessen használni, mert lényegében csak azért van az egész. 4 év alatt egyetlen tanár sem szólt, hogy otthonról is elérhetjük... Érdekes... Egyébként simán megtudhatja illetéktelen is a jelszót, mert rengetegen tudják, és ha kitörölne mindent, az eléggé szar lenne a sulinak... Mondjuk nem értem miért FTP-t használnak, van sokkal jobb megoldás is...
2019. szept. 9. 22:51
 4/8 A kérdező kommentje:
Van törlési jog... Feltöltöttem egy fájlt, majd töröltem.
2019. szept. 9. 22:56
 5/8 anonim ***** válasza:

A mi iskolánk Synology szervert használt. Minden diáknak volt egy felhasználójához tartozó Home mappája, amibe pakolhatta a dolgait. Természetesen azon belül volt törlési joga. De senki nem látta a másik mappáját. És azokban a könyvtárakban ahol a tananyagokat és a közös dolgokat tartották semmit sem tudtunk módosítani.

Nyilván az egész lényege az volt, hogy itthonról is tudtunk dolgozni a benti cuccokon. Tananyagot keresni stb.

2019. szept. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hat ha kap mindenki felhasznalonevet, akkor a logbol latjak hogy pistike torolt le mindent.
2019. szept. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Shaddark ***** válasza:
100%

Valószínűleg van rajta napi mentés, majd ha letörlik és kemény 10 perces munkájába kerül az adminnak visszarakni lehet erőt vesz magán.

És rászánja azt a 100 órát hogy egyenként az összes évfolyam tanulójából és tanárjából usereket kreáljon és kiossza a jelszavakat hozzá.

Tényleg primitíven működik, - de az életben van amikor a primitív költséghatékonyabb mint a jó megoldás :)


Amúgy az ip címet feltehetően logolja, egy ilyet kitörölni bűncselekmény.

- Biztosan ki lehet retorzió nélkül is amúgy, megoldható proxykon keresztül, de picike rá az esély hogy valaki 0 Ft.-ért kockáztasson. - Csak mert azé is letörlöm :O .

2019. szept. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az lenne gáz ha nem lehetne..
2019. szept. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!