Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen routert ajánlanátok?

Milyen routert ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Beköttetük panellakásunkba a digi 1000mbts- es internetét de a digi álltal kapott router 40-50mbts et tud jobb esetben továbbítani a garantált,s meglévő 300-400mbts-ből. 20000Ft alatt szeretnék routert vásárolni, csak nem igazán értek hozzá.

2019. szept. 16. 08:12
 1/8 Derwer ***** válasza:

Ezt gondolom WIFIn sikerült mérni.

Ha jól tippelném egy olyan klienssel ami csak egy antennás, Nes protokollt tud. (150mbps van ráírva)


Ebben az esetben az új router felesleges, a kliens oldal a limit.

2019. szept. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ha meglátod ezt a routert csak ilyet akarsz, ilyet használtak a halálcsillagon is szerintem:

[link]

csak ez sajnos jóval drágább


mire kell nektek az erősebb net? ha gépre, akkor ajánlott inkább a vezetékes megoldás

plusz lehet az új router nem oldja meg a problémát, mert ha a laptopod régebbi és a benne levő cuccok is elavultak ezáltal, akkor nem fog tudni ilyen sebességgel hasítani

2019. szept. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Megmértem úgy hogy a wifire voltam csatlakozva úgy 40mbts volt a letöltési sebességem, majd megmértem úgy is hogy bedugtam az utp kábelt és úgy petig 379mbts volt a letöltési sebesség. A probléma ezzel a routerrel szerintem, hogy 10 emeletes a panel és legalább 7-en használnak ilyen routert és ez csak 20/40 MHz en müködik, ahogy megnéztem.
2019. szept. 16. 08:42
 4/8 A kérdező kommentje:
A vezetékes megoldás nem megoldható sajna, mert ez albérlet és hárman vagyunk, és nem tudnánk hol/hogy vezetni a kábeleket mindenféleképpen vezetéknélküli megoldásra van szükségünk.
2019. szept. 16. 08:44
 5/8 Derwer ***** válasza:

Nagy hive vagyok az ASUSWRTs routerek ék, de Anita #2 ajánlj az értelemszerű én overkill.


Szerintem a Digi olyan routert adott ami tud 5GHZet is. És ha helyes a fenti elméletem (150mbps a kliens), akkor ismét a kliensbe van a gond, nem tudja az 5GHZt.


20Kért egyébként még inkább egy TPLINKet néznék, azok fapadosak, de wifi én jók.

Ha van több pénz akkor persze én is ASUSWRTset ajánlok, mert az tud sok extrát (QoS, naplózás, AIMESH, stb)

No de először a kliensek et kellene ismerni, meg a jelenlegi eszköz pontos típusát...

2019. szept. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A digi Fiberhome GPON AN5506-02-FG routert szerelt be
2019. szept. 16. 11:57
 7/8 P.O.C. ***** válasza:

ASUS RT-AC58U (Gigabit, 4 magos CPU, 128 MB RAM, AC Wi-Fi)

Igaz drágább picit, de ezen nem fog kifogni a gigabit.

2019. szept. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Derwer ***** válasza:

Jó kérdés ez a router öszvér, nem találok specifikációt. De másnál is ennyi volt a WiFi sebesség, így valószínűleg tényleg ez tud csak 150mbpst.


Az AC58u jó választás lehet. (persze nem csak ez lehet jó)

2019. szept. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!