Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi éri meg jobban? Egy plusz...

Mi éri meg jobban? Egy plusz router mondjuk ez: D-LINK DIR-825 Wireless N Gigabit Quadband router Vagy egy jelerősítő, mondjuk ez: LINKSYS RE6400-EU AC1200 BOOST EX WiFi range extender

Figyelt kérdés
A router lennt van a földszinten és az emeleten már nem nagyon van jel. Tehát érdemes inkább vezetékesen felhozni, majd még egy routert berakni, vagy inkább venni egy konnektorba dugható jelerősítőt.

2019. szept. 19. 07:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a plusz router beszerzése jobb ötlet. A konnektorban lévő megoldás esetén is lehetnek zavaró tényezők, meg szerintem egy router árából még mindig olcsóbban kijössz és megbízhatóbb is.
2019. szept. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha veszel egy jelerősítőt: mivel fent már gyenge a jel, így a jelerősítő is esélyes, hogy majd időnként eldobálja, vagy összeakad, ráadásul feleződik a sávszélesség, ami nem túl baráti.


Ha veszel egy routert (vagyis inkább access pointot (AP), mert az való erre): kábelen felviszed a netet, bedugod az AP-ba, és lesz net probléma nélkül.


Szóval én inkább azt mondanám, hogy ha nem túl gáz felvinni egy szálat, akkor inkább vegyél egy access pointot, mert az garantáltan stabil jelet fog adni, maximális sávszélességgel.

2019. szept. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Shaddark ***** válasza:
81%

A routert is tudod jelerősítőként használni és olcsóbb ötezerrel ha jól látom.

802.11b

802.11g

802.11n

802.11ac

szabványt tud mind a kettő.

Tapasztalataim szerint a router sokkal stabilabban működik jelerősítőnek használva mint a jelerősítő ami pedig pont arra lett kitalálva. Pedig nem is olcsó termékeket próbáltam...


Amúgy a konnektoros megoldások is jók, ismerősöm használja és nincs vele gond. Mondjuk neki meg is érte mert 5 végpont kellett neki egy nagy épületbe.

2019. szept. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!