Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha valaki egy engem megszégyen...

KmsRys kérdése:

Ha valaki egy engem megszégyenítő videót feltesz a YouTube-ra (az én videóm, amit ideges állapotban csináltam, de aztán töröltem), és nem hajlandó letörölni, az már rendőrségi ügy? Vagy mi a megoldás ilyenkor?

Figyelt kérdés

Nos,a helyzet a következő: volt egy Discord szerverem, ahová bejött egy olyan felhasználó, aki megbízhatónak adta ki magát, és magas rangot (szerverhez hozzáférési jog) kért. Mivel nem akartam bunkónak tűnni, ezért adtam neki. Pár perc múlva megdöbbenten vettem észre, hogy teljesen tönkretette a szerveremet. Kitörölt minden csatornát, kirúgott minden embert, stb. Annyira ideges lettem, hogy hirtelen azt se tudtam, hogy mit csináljak, ezért gyorsan felvettem egy képernyőfelvevővel, hogy mi történt. A videóban kétségbeesett, sírós, dühöngős hangon beszéltem. Ezt kitettem YouTube-ra. Aztán eszembe jutott, hogy ezt mégse jó ötlet fennhagyni, ezért pár perc múlva töröltem a YouTube-ról. Igen ám, csak ez a pár perc épp elég volt ahhoz, hogy ez a trollkodós letöltse, és feltegye a saját csatornájára.


Most ott tart a dolog, hogy mindenki rajtam röhög, az a gyökér nem hajlandó törölni a videót, minden hűséges nézőm bejelentette már a videót, csak attól félek, hogy hiába törlik onnan, ha neki még megvan a videó a számítógépén (vagy valamelyik eszközén).


Valahogy ki lehetne deríteni ennek az idiótának a lakcímét? Fel lehetne jelenteni valahogy?

Szerintem egy 12-13 éves gyerek banda lehet (igen, legalább 3-an vannak), a gond az, hogy énse vagyok még nagykorú, pár napja töltöttem be a 16. életévemet.


Mi ilyenkor a teendő? Nagyyon félek, hogy törölnöm kell a közel 300 feliratkozóval rendelkező csatornámat, mert ezzel a videóval annyira megszégyenítettek már, hogy negatív kommentek jönnek, 3 feliratkozót elvesztettem + rajtam röhög az egész internet az a videó miatt.


Kérlek, segítsetek! Úgy kéne ezt megoldani, hogy a szüleim ne szerezzenek tudomást erről!


Tudom, ÉN IS HÜLYE VOLTAM, hogy felvettem azt a videót, de annyira ideges voltam, hogy azt se tudtam, hogy mit csinálok!



2019. okt. 31. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Valahogy nem lehet kideríteni a lakcímét. Ha tudnád is mit csinálnál? Odamennél fenyegetőzni meg vergődni? Hátha rád hívják a rendőröket, jogosan. Nem erőből kell a dolgokat intézni, meg dühből, ahogy a videót is csináltad.

Ha nem veszik le a videót, két dolgot tehetsz:

- nem veszel róla tudomást, 3 napig szenzáció az ilyen, utána el lesz felejtve, neked sem kell azt kommunikálni, hogy te mennyire kínos helyzetben vagy és mindenki rád figyeljen, és segítsenek visszavágni, vagy

- megszégyenülten eltűnsz az éterből, és elengeded a sztorit.


Ugyanis lehet, hogy sok munkád volt abban a 300 feliratkozóban, de ezzel és enélkül is csak egy senki vagy az interneten, egy porszem a sivatagban. Nem fog sem a jelenléted, sem a hiányod problémát okozni vagy komolyabb figyelmet kapni, csak a te kis világodban érdem az a pár száz ember. Ha képes vagy túllépni a sérelmen és folytatni, akkor csináld azt. Ha nem, akkor nem lesz sok jövőd nagyobb csatornaként sem, amikor már jönnek a trollok és utálkozók is ezerrel, hogy kikészítsenek.

2019. okt. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasz! Arra jutottam, hogy nem hamarkodom el a dolgokat, nem törlöm le a csatornámat, mert nehéz lenne újra összeszedni a feliratkozókat, ha esetleg újrakezdeném. Várok. Azt szokták mondani, hogy az idő mindent megold. Remélem, hogy tényleg feledésbe megy az a videó, és minden visszaáll a normális kerékvágásba.
2019. okt. 31. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Nem csak azért voltál hülye, mert felvetted a videót, hanem azért, mert admin jogot adsz a szerveredhez minden jöttmentnek. Minimum hosszabb ismeretség és személyes találkozó után.


Mivel kiskorú vagy és nem közszereplő, elvileg a youtube le kell, hogy törölje a videót. Egyébként szerintem érdemes inkább egy ügyvédet vagy jogsegély oldalt megkérdezni ilyesmiről. A gyakorikérdések komoly témákkal kapcsolatban kifejezetten használhatatlan. Legnagyobb részt laikusok járnak ide, akik holtig meg vannak róla győződve, hogy tudják a tutit.

2019. okt. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a youtube nem ad ki adatokat senkiről a hatóságnak csak nyomós ok esetén am a vká vlog tökfőzelékénél meg csak nem cikibb azt ő az után is folytatta:D
2019. nov. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Legnagyobb részt laikusok járnak ide, akik holtig meg vannak róla győződve, hogy tudják a tutit."

Például a 16 éves nem kiskorú.

2019. nov. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
:(
2019. nov. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!