Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy ország hogy tudja "lekapcs...

Egy ország hogy tudja "lekapcsolni" az internetét?

Figyelt kérdés

Az iráni tüntetések miatt jutott eszembe a kérdés:

[link]


Laikusként ha jól tudom ugye a kábelmodemembe jön a szolgáltatótól a jel és a szolgáltató nem az állam, hanem egy profitorientált cég. De az internet az nem globális, mint a GPS? Hogy lehet blokkolni egy ország állampolgárainak az internetelérését, ha én Magyarországról a CNN oldalát is elérem, ami az USA-ban van?



2019. nov. 19. 09:59
 1/7 P.O.C. ***** válasza:
100%

Az ilyen agyilag középkorban ragadt országokban simán megoldják, ha látják hogy vallási vagy politikai elnyomásuk veszélybe kerül.


Látod Kínában is megoldották. Az oroszoknak meg most van kifejlesztés alatt.

2019. nov. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozni tényleg "bárkire" lehet a világon, csak a közvetítő jelet a kommunikációhoz a netszolgáltatód adja, az nem szabadon fogható. Az állam pedig ezt képes törvényekkel vagy olyan rendelettel szabályozni, aminek a szolgálgató vagy megfelel és teljesíti, vagy nem kap működési engedélyt. Ha pedig nincs szolgáltató, akkor nincs internet sem. Vagy van internet, de az állami érdeknek megfelelve.


Ez pont olyan, mint a szabad és független média. Viszont ha a kormány felvásárolja az összes tulajdonjogot, beülteti a szócsöveit (vagy csak kiadja nekik utasításba hogy mi kerülhet be a tartalomba), akkor elvileg van egy független szakma, gyakorlatilag pedig a kormány propagandája ömlik belőle, meg az ő eszmerendszerük terjesztése.

2019. nov. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Van a parlamentben egy ilyen billenőkapcsoló, csak nem világítás van mellé írva hanem”internet”.
2019. nov. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a szolgáltatókat kötelezi a blokkolásra, kérdés, hogy milyen hatékonysággal. A szerencsejátékos hisztéria se jutott el mindenhova annak idején. Egy olyan irodában dolgoztam akkoriban ahol az internet alapfeltétel volt a működéshez, egy percre se mehetett el, ezért két szolgáltató volt bekötve, egy multi és egy kicsi. A multi eleget tett a törvénynek, a kicsi magasról lesz...ta. Így az irodában hol bejöttek a tiltott oldalak, hol nem, attól függően, hogy a forgalomirányító merre küldte a kérést.
2019. nov. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezek a fajta országok általában nem épp szabad piaci elveket követnek. Ha a kormány/rezsim kontrollálja az infrastruktúrát vagy a távközlési vállalatokat, akkor nem nagyon van mit tenni.
2019. nov. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

"Hogy lehet blokkolni egy ország állampolgárainak az internetelérését, ha én Magyarországról a CNN oldalát is elérem, ami az USA-ban van?"

Minden Internet-szolgáltató egy központi helyen - ezt nevezik Internet exchange-nek, Internet "adatcserélő központnak", kis hazánkban ilyen a BIX - van összeköttetésben más szolgáltatókkal és hoz létre kapcsolatot más országok adatcserélő központjaival.


Egy-egy ilyen adatcserélő központba az adott ország titkosszolgálatának bejutási lehetősége van az ott levő operátoroknak (de az Internet-szolgáltatóknak is egyébként) meg együtt kell működniük ezen szervezetekkel.


Kis hazánkban például erről a 2003. évi C. törvény 92/A. §-a rendelkezik.

2019. nov. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden kapcsolat átmegy valamilyen elosztóközponton, ergo elég, ha ezeken a pontokon tűzfalazzák vagy lekapcsolják a forgalmat. Ha jól csinálják, akkor nem marad alternatív útvonal a csomagok számára, amiből az internetező emberke annyit tapasztal, hogy nincs kapcsolata a külvilággal. Persze mindent meg lehet kerülni, mert nem lehet hatásra az összes létező útvonalra az államnak, de nem mindig evidens dolog, hogy merrefelé és hogyan lehet megkerülni a "falakat".
2019. nov. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!